| Andreea1234567mari a întrebat:

Am si eu nevoie urgent de un sfat. Am 17 ani si imi place inca de cand sunt mica de cel mai bun prieten al fratelui meu care are 21 de ani. Doar ca acum simt ceva mai mult pentru el... de mai multe ori cand am iesit la suc in oras cu fratele meu, cu el si cu tovarasii lor imi arunca anumite priviri, se uita fix la mine, azi am petrecut o zi impreuna cu el si inca 2 amici... mi-a vorbit frumos, mereu vorbea cu mine, cauta sa nu ma plictisesc, avea grija de mine, ma intreba daca vreau ceva... cand vad alta fata in preajma lui ma apuca nervii, imi vine sa plang... incerc sa nu ma uit la el cand este cu anumite fete si se "tachineaza" cu ele, dar e imposibil... cred ca si lui ii place de mine dar din cauza fratelui meu, nu vrea sa spuna nimic sa nu strice prietenia dintre ei... nu stiu ce sa fac... cred ca incep sa il iubesc... vreau un sfat! Va rog frumos

2 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Vorbeste cu fratele tau. Spune-i despre sentimentele tale fata de baiatul acela. Cere-i ca atunci cand iesiti toti 3 in oras sa va lase pe voi 2 singuri si atunci vorbesti cu el. Poate el te va si saruta...
Succes! happy

| MorganaM a răspuns:

Daca un baiat tine la o fata cu adevarat, poate fi tatal fetei si terorist, ca tot nu se da la o parte, atunci cand vine vorba de aleasa inimii sale.
Din moment ce el nu a facut nicio miscare, e pur si simplu amabil, conform caracterului lui...
Ti-as sugera sa ai grija ce faci, ca poate pana la urma tu ii vei face probleme cu fratele tau si nu cred ca vrei asta...