| august2014 a întrebat:

Cred ca un baiat ma place dar nu sunt sigura. A zis in gluma ca ii place de mine, de fata cu prietenii, dar nu stiu daca sa-l cred. Ma atinge, imi zambeste mereu, imi arunca priviri profunde, uneori imi ia apararea, ma tachineaza mereu. Mi-a cerut numarul de telefon, dar nu i l-am dat. Acum nu ne-am mai vazut ca suntem in vacanta.
Avem 18 ani. Am trecut clasa a XII a.

Credeti ca daca il caut eu, inseamna ca ma pun pe tava sau o sa par disperata?

7 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Buna.Sigur te place! Nu, daca el te place iar tu il cauti, nu o sa te pui pe tava si nici nu vei parea disperata.o sa se bucure. succes:*

| neutrino a răspuns:

Raspuns pozitiv pentru ambele variante.

| GabrielaIoana a răspuns:

Nu, daca doar il cauti sa iesiti la un suc si sa vorbiti e ok. Daca il cauti tu asta nu inseamna ca,, i te daruiesti'' laughing. E mai mult o chestie de orgoliu.

| Psihedelic777 a răspuns:

Pai daca iti place de el, ia legutura cu el si vorbiti sa iesiti pe afara.Si daca il cauti tu nu inseamna ca i te daruiesti.Pur si simplu o sa vada ca esti interensata. Oricum o sa fie bine, stai linistita.Baftahappy

| alexandrafocus a răspuns:

Parerea mea e ca trebuie sa fi mai greu de obtinut vorba aia :"fii greu de obtinut ca sa fii greu de uitat" si, da nu ii da semne ca il placi!

| Rodiiiiiiiiiii a răspuns:

Eu zic, sa vina totul de la sine! Sa nu pari nici tu disperata dupa el daca-l placi, dar nici sa-l tratezi cu indiferenta! Incearca sa stai cat mai mult cu el! happy Funda?

| Radu_Bogasiu_1949 a răspuns:

Eu cred ca va sta bine impreuna