| XxAndreutzaXx a întrebat:

Mie im i place de un baiat si i-am spus asta prietenei mele iar ia a spus ca nu va mai zice la nimeni. Dupa 2 saptamani toata clasa a aflat inclusiv el. El nu stie daca este chiar adevarat pentru ca nu i-am spus eu in fata.Nu stiu ce sa fac. Sa ii spun eu in fata ca il plac? Mai ales ca sunt foarte emotiva cand este vorba de un baiat. Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Farcas a răspuns:

Acum daca fata pe care o numesti prietena ta a spus tuturor nu mai ai ce face; fa`ti curaj si intra cu el in vorba si spui adevarul.roga`l sa ramaneti dupa ore macar 20 de minute cu pretextul sa iti explice ceva la mate de exemplu(ceva la ce se pricepe el) si ii poti spune acolo.Succes smug

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Dar ce prietena buna ai tuthinking
Daca te stia emotiva de ce si-a bagat coada pentru ca tie automat ti-a facut situatia mai dificila. Vorbeste cu el.Numai tu cu el si lamureste treaba.Si nu te mai baza pe fatuca asta care practica celebrul joc "telefonul fara fir"

Elianna
| Elianna a răspuns:

Spune-i, ca nu mai ai nimic de pierdut. El oricum a aflat. In legatura cu secretele, ai grija cui te destainui, ca se pare ca fata nu-ti este asa buna prietena precum credeai!

| campanario a răspuns:

Nu'i spune nimic happy. Lasa'l sa vina el la tine.Si daca iti zice ca a auzit nu stiu ce, tu zambeste'i si comporta'te ca si cum nu ai stii nimic.Fii simpatica, vorbeste cu el .Acuma.Aia nu se numeste prietena! Cel putin eu asta cred.Nu uita sa fii naturala si sa zambestiwinking. Pupici

| lilboutique a răspuns:

Da, daca ii spui si te refuza macar stii ca ai incercathappy

| Lorelai a răspuns:

Asa prietena ai? Ar trebui sa te indepartezi de ea! Daca el este curios si te intreaba daca il placi, da ii spui adevarul, insa daca nu te intreaba, lasa-l probabil nu il intereseaza.

| Alina a răspuns:

Pai da, ai putea sa-i zici. E mult mai bine sa afle adevarul de la tine decat din spusele celorlalti.Succes!

| Shery a răspuns:

Un prim sfat ar fi sa nu mai ai incredere in respectiva prietena straight face

| CatalinaBubulina a răspuns:

Depinde de ce fel de baiat este. Daca este unul mai copilaros nu ii spune pentru ca va spune baietilor si vor rade. Daca este unul serios mai bine spune-i pe mess!winking

| hiphopbeatz a răspuns:

Mai intai distrugi relatai cu "prietena" ta si apoi, vorebsti cu el, si ii spui, ca este adevarat, ca il placi. Daca si el va impartasii accest sentiment, va fi cu tine.=)

pace!

| Aiwendil a răspuns:

Uneori chestiile personale trebuie sa le pastrezi doar pentru tine pentru ca uite ce poti pati. Poti sa-i spui in fata ca-l placi, poate te crede, dar intrebare vine:el te place? De unde stii ca el nu place o alta fata si faptul ca a aflat ca il placi nu se poate decide cu cine sa stea, cu cine sa ramana? Iti urez succes.Pa!

| ✿puffa✿ a răspuns:

Zi cu un ton sigur.nu are ce omenta e omenesc. Daca rade zii ca e nesimtit, de parca lui nu i-a placut de nimeni vreodata.Deci ai tupeu, zi in fata. ce mare lucru?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alta data, pastreaza-ti secretul, tu nu trebuia sa spui la nimeni. De acum inainte fa-ti un jurnal in care sa iti scrii toate gandurile, el nu v-a spune nimanui, pentru ca uneori simtim nevoia sa spunem cuiva toate gîndurile noastre, asa ca scrie in jurnal. Cat despre băiat mai lasa sa mai treacă ceva timp, dar nu te feri i spune-i, ai grija sa fii calma, relaxată si ai grija sa ii spui intr-un loc ferit de ceilalti colegi... Succes!

| JokKer a răspuns:

Spune-i doar ca putin il simpatizezi, si gata.

| madalina_9445 a răspuns:

Pai cel mai bine e sa ii spiu in fata ca iti place de el si poate lucrurile se vor schimba si veti fi impreuna.Parere mea este ca ar trebui sa ii spui.Acum face cu crezi tu ca e mai bine...BAFTA pa:*

| madalina_9445 a răspuns:

A si am uitat sa iti spun cea pe care o credeai prietena scapa cat mai repede de ea. Daca iti era prietena nu afla toata clasa...winking