| DenisaMetal a întrebat:

am si eu o problema!
De un timp la antrenament am impresia ca toate colegele ma evit din cauza ca eu nu sunt la fel ca ele aici ma refer la stil. Ele sunt fetele de genu sa fie elegante, iar eu is genu de fata in care ascult numai rock, stilul vestimentar tot rock si vad pe colegele mele ca ma evit, nu prea vorbesc cu mine, doar in cand vine vorba despre un lucru anumit. Dar nu vreau vreau sa imi schimb stilul meu, Ce pot face?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
16 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu le bagi în seamă. E atât de simplu!
Fanii stilului rock, în general, indiferent de sex au parte de tratament de genul în România. Nu eşti doar tu.
Mai nasol e când eşti singurul rocker din oraş dar în rest nu e stres.
Ce este foarte important este să nu te "dai după lume" pentru că la final vei avea de pierdutwinking.
Salutare şi rock on!

| gigiro a răspuns:

Nu cred ca te evita din cauza stilului vestimentar. Poate considera ca nu aveti prea multe subiecte de discutat in comun, deci, sunteti total diferite ca mod de gandire.Colegele sunt colege, prietenele sunt prietene, tu. esti tu.Nu trebuie sa faci nimic deosebit, doar daca vrei sa te bage in seama, trebuie sa aveti subiecte " aprinse".

| Daria a răspuns:

Nu le baga in seama.Nu ai alte prietene, doar pe ele? Tu trebuie sa ai stilul tau propriu, original, esti diferita, bucura-te!happy Lumea te place pentru ca esti diferita, sa stii asta.winking

| Geo14 a răspuns:

Buna. Eu te'as sfatui sa iti gasesti prietene care sa aiba un stil de viata asemnator cu al tau.Intelegi? Adica sa se imbrace la fel ca tine, sa asculte muzica pe care o asculti tu.Sincera sa fiu asta nu mi se pare un motiv de condamnat adica te imbraci diferit asculti muzica diferita...nu mi se pare foarte neobisnuit precum si zicala '''gusturile nu se discuta''. Asa ca ar cam trebui sa alegi ori prietenele ori stilul?
Sper ca te-am putut ajuta.

| dilayla a răspuns:

Important este sa te simti tu bine cu tine insuti, nu baga in seama ce cred altele.si cauta persoane cu care sa ai ceva in comun.

| Rose9 a răspuns:

Ele nu te baga in seama pentru ca esti diferita, nu le baga nici tu in seama pentru ca sunt toate la fel!winking

Sper ca intelegi ce spunwinking

| JustMelavJustMe a răspuns:

Colegele tale sunt ipocrite daca nu te accepta asa cum esti. Vezi poate le-ai suparat cu ceva ce n-are legatura cu stilul. Intereseaza-te si din caz ca e asa cum ai presupus lasa-le in pace si incearca saiti gasesti colege pe la alte clase asu pe la bloc. Sigur vei cgasi tu o pers. mai buna ca ele. Succes!

| RedHair a răspuns:

Rock rulz! Fii serioasa, sa-ti schimbi stilul pentru niste colege straight face. Poate atunci n-o sa te placa pentru ca esti prefacuta laughing. O sa zica ''uite-o pe rockerita aia, ce eleganta se da'' laughing
Esti sigura ca asta-i motivul pentru care te evita? Mi se par chiar ok rockerii happy. poate au ele alte motive...

| anna_6885 a răspuns:

Daca te evita din cauza stilului, ele au de pierdut...rock-ul este si va fi intodeauna nemuritor. Si eu am avut aceiasi problema la intrarea in liceu, dar am reusit sa-i fac pe colegii mei sa ma placa pentru ceea ce sunt, si pentru cum gandesc. Nu ai de ce sa stai izolata, ai tot atat de oferit ca si ele, poate mai mult...cauta-ti niste prieteni care iti impartasesc pasiunile, si nu incerca sa te imprietenesti cu persoane superficiale pentru ca stilul si eleganta sunt chestii de suprafata, iar adevaratii prieteni nu sunt interesati decat de adevatata "tu'

| agent003 a răspuns:

Tu esti tu si daca colegele tale nu te vor alaturi inseamna ca nu trebuie sa fii trista sau cam geva de genu asta, tu simte-te cu un cap si un pas inaintea lor, fii indiferenta in fata lor, tine-te mindra, nu esti mai prejos decit cineva, daca nu vor fielee vor fi altele care vor dori sa stea cu tine, colege sunt mii si mii.

| Dolly_2615 a răspuns:

Nu te schimba pentru nimeni niciodata.lasai pe altii sa se schimbe pentru tine:d

| FunnyLove a răspuns:

Ei bine Geo14 te contrazic.Nu are rost sa iti schimbi prietenii.Ai putea discuta cu ele de ex sa le intrebi daca au vreo problema cu stilul tau, etc.Si cele mai bune prietene ale mele au stilul putin difertit pentru ca si ele isi doresc sa fie mereu elegante, dar asta nu ne desparte niciodata.Deci parerea mea este ca ai putea vb cu ele si poate ele iti vor explica care este problematongue

| ganton a răspuns:

Lol. Asa iti trebuie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagati picioarele in parerea lor? laughing

| killerboykiller a răspuns:

Ce

| rockforever a răspuns:

Imi dau seama ca pentru voi rockul inseamna doar zgomot si vestimentatie. Eu sunt singurul rocker in scoala mea si fiecare zi este un cosmar...dar cum as putea sa ma schimb daca pentru mine rockul este un stil de viata,face parte din mine,este ceva ce nu pot exprima in cuvinte. Eu nu ascult rock si ma imbrac specific doar pentru a atrage atentia altora, ci pentru ca asta e viata mea, asa ma simt eu in elementul meu. Daca esti rocker adevarat, asa ramai pana la moarte