| lulufunny6766 a întrebat:

Buna, am un prieten care imi tot da seen atunci cand vreau sa comunic cu el(suntem doar prieteni nu vreau relatie), ce pot sa fac in privinta asta?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi întreabă-l de ce îți tot dă seen, poate nu o face neapărat din răutate sau chiar are un motiv

| Violleta2022 a răspuns:

Sa-i dai pace, ca el te evita, nevrand sa fie prieten cu tine!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea poti sa faci nimic, inseamna ca nu prea vrea sa vorbeasca cu tine. Adica da, ai putea sa ii atragi atentia asupra acestui lucru, dar ar parea oarecum ciudat. Iti trebuie neaparat anumite informatii de la persoana respectiva?

| lulufunny6766 explică (pentru DoarBogdan):

Nu chiar, dar mersi de sfat, am inteles

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Spune-i că vrei o "relație" și nu o să rămâi doar cu un seen (daca te place).

| Andreeush a răspuns:

Dacă el nu vrea să vorbească nu ai ce să faci, nu îl poți obliga.

| NarcisIfrim a răspuns:

Daca el, iti da seen insemna ca si-a dat seama ca nu vrei relatie si a zis ca nu are rost sa investeasca timp intr-o prietenie. Poate vrea o relatie cu tine.

| 69GRIMMJOW69 a răspuns:

Bărbați și femeile nu pot fi niciodată doar prieteni. Dacă nu sunt puși de femei in zona prieteniei de la început, bărbați Doresc ceva mai mult in general cu femeile care se înțeleg bine și sunt și solo ambi. Și evident se plac din priviri. Nu știu ce sa zic despre cazul tău. Stai in banca ta. bărbați care vor o femeie vor caută orice ocazie sa vorbească cu ele. Deci e evident băiatul nu e interesat