| elenaoana a întrebat:

am un prieten cu care sunt de 2 ani si jumatate.Toti spun ca suntem o pereche frumoasa si ne sta bine impreuna.Problema este sora lui, pe care pot spune ca nu prea o suport, sau poate sunt un pic geloasa pe ea.Este mereu cu el, si il alinta, il ia in brate si il pupa mereu.Asta vara a fost prietenul meu cu familia la tara; dupa 2 saptamani am reusit si eu sa ma duc, iar cand am ajuns, sora lui era parca geloasa pe mine, caci a spus ca de ce nu o mai pupa ca inainte sa vin eu, apoi la luat in brate pe alt frate al ei si a zis ca,, uite Flory acum am alt iubit"(flory fiind prietenul meu). Alta data de exemplu a facut un tatuaj pe el in care a scris miha+flry=love(miha fiind ea). In fine, au fost mai multe chestii... Iam spus prietenului meu ca nu o suport si sa no mai lase sal ia in brate si asa mai departe, dar el a zis ca de ce nu ma inteleg bine cu ea ca mada e o fata ok dupa parerea lui si n-ar trebui sa fiu geloasa caci e sorsa. Dar pe mine ma dispera gesturile pe care le face ea, si faptul ca el nu-i zice nimic.

5 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Mda ciudat, insa sa te gandesti bine ca e fratele ei si-l iubeste, dar ar trebui si ea sa inteleaga ca de acum incolo are cine sa-l ia in brate si sa-l pupe. Apropo cati ani are sora lui? daca e o copilita nu ai ce sa-i faci.

| Artemiss a răspuns:

Ar fi cazul sa vorbesti cu ea pe tema asta, si tu, stai linistita, nu se compara dragostea pentru iubita cu cea pentru sora. E normal sa isi iubeasca fratele, dar nu e normal sa fii tu geloasa.Nu ai de ce. Oricum, cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea, sa ii spui ce nu iti convine.

| georgiana a răspuns:

Vorbeste cu ea si spui ca nu o sa-i furi dragoste pe care i-o ofera fratele ei si ca o va iubi in continuare la fel de mult, e geloasa pe tine. E mica si nu intelege, dar incearca sa te apropii de ea, intreaba-o daca este de accord sa fii si tu o sora a ei.

| Psycho a răspuns:

Cam dubasha treaba cu sora'sa straight face mi se pare cam prea de tot.nu stiu ce sa zic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci: mada sau miha?! In fine trecem peste asta. Cum poti fi geloasa pe sora lui?straight faceSau am inteles eu gresit?thinking Pur si simplu` sunt niste frate care se iubesc foarte mult, tin foarte mult unul la celalalt. Nu ai motiv sa fi geloase, nu gandesti e sora`sastraight face. Poate e mai mica si a avut mereu grija de ea fratele ei si este foarte atasata, ce are?hee hee