| playerno a întrebat:

Deci, e o poveste lunga
eu si prietena mea ne cunoastem de 12 ani..suntem ca si doua surori, nu avem secrete si nimic nu ne desparte. ea are un prieten foarte bun care a fost indragostit acum ceva timp de ea. acum ei doi sunt foarte apropiati dar ea nociodata nu si a dorit in adevaratul sens al cuvantului o relatie cu el. ai mai complicat e ca acum..eu sunt impreuna cu el..si am.zis din start ca nu o sa fiu geloasa pe gesturile lor.dar nu merge. mereu cand suntem toti 3 sau in grupuri mai mari el sta cu mine dar oo tine mana pe picior ei..sau o pune sa il pupe pe gat.o ia in brate, o alinta si o pupa. si ea face la fel. ea mereu mi a zis ca daca ma deranjeaza sa ii spun.dar nu am facut niciodata asta pe tru ca am zis ca sunt eu paranoica si ca am stiut dw la bun inceput in ce ma bag. el ma cam neglijeaza cand e si ea prin preajma..in rest totul este roz.ce parere aveti? credeto ca prietenul meu ar mai putea fi indragostit de ea? ( ea a fost prima lui dragoste)

Răspuns Câştigător
| piTiCcu a răspuns:

Din punctul meu de vedere. dacă tot zice aşa "zisa" ta prietenă la tine "o sa faca tot posibilul sa ma vada zambind" -citez iar "dar oo tine mana pe picior ei..sau o pune sa il pupe pe gat.o ia in brate, o alinta si o pupa. si ea face la fel."Ce concluzie tragi? Mai bine acum fară nimeni, decât mai tarziu si vei suferi.

8 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E la moda acum, de ce nu-l lasi de tot si vezi pe urma ce se intampla?

| playerno explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Pentru ca imi este frica sa nu regret ca l am lasat

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru playerno):

Nimeni nu este de neinlocuit

| piTiCcu a răspuns:

Este bine sa initiezi tu o conversatie cu prietena ta, deoarece privind lucrurile din perspectiva ei se afla intr-o postura absolut jenanta, stanjenitoare, ar trebui sa te gandesti mai bine ce vei face pe viitor.

| playerno explică (pentru piTiCcu):

Am vorbit cu ea..si ea a inteles si mi a zis sa vorbesc cu el ca sa aflu ce vrea si el. prietena mea a zis ca fericirea mea e mai presus de orice si o sa faca tot posibilul sa ma vada zambindhappy

| playerno explică (pentru piTiCcu):

Nu as putea sa renunt la ea

| piTiCcu a răspuns (pentru playerno):

Din punctul meu de vedere. dacă tot zice aşa "zisa" ta prietenă la tine "o sa faca tot posibilul sa ma vada zambind" -citez iar "dar oo tine mana pe picior ei..sau o pune sa il pupe pe gat.o ia in brate, o alinta si o pupa. si ea face la fel."Ce concluzie tragi? Mai bine acum fară nimeni, decât mai tarziu si vei suferi.

| Xenia16 a răspuns:

Cred ca o place si pe ea, e nesimtit fara suparare. Spune-i in fata ce te deranjeaza

| playerno explică (pentru Xenia16):

Le am spus la amandoi...si acum inca suntem impreuna, cu ea ma intlg mult.mai bine, dar ei inca mai au anumite gesturi de fata cu mine. Oricum nu ma mai deranjeaza acum..probabil pentri ca am spus ce aveam pe suflet..in schimb acum am.alte probleme cu ellaughing). ma face geloasa mereu cu o fata care arata mult mai bine ca mine si pe care stie ca eu nu o agreezlaughing..parca m am obisnuit deja.