| vip 2010 a întrebat:

Buna as avea o intrebare... mai "picanta "happy:d acum 3 luni am cunoscut un baiat dar nu e de la mine din oras e distanta de 60 de km... ne intelegem bine si totusi pana la urma as vrea sa ne intalnim el vrea sa fie ceva serios intre noi si vrea este catva timp sa ma prezinte parintilor ma tot macina gandu' cum o sa reactioneze parintii mei cand o sa afla ( tinand cont ca mama imi zicea ca pana la 18 ani ar fi bine sa n-am prieten,,,) mentionez ca eu am 15 ani si el e major 18 big grinvoi ce ati face daca sunteti in locul meu,,, adica ce le-ati spune parintilor >:

Răspuns Câştigător
| Absenta a răspuns:

Pai in primul rand, as vorbi cu el sa vad cat de seriosa ar fi treaba, apoi as deschide o convorbire cu mama, dar prima data i.as pune dife rite intrebari, de ce nu ar fi ea de acord ca eu sa am un prieten, cata incredere are in mine, etc... apoi i.as povesti frumos cum sta treaba dar... i-as zice sa ma lase sa am o relatie asigurand. o ca daca primesc acordul ei nu voi avea relatii sexuale cu el, apoi daca nu ma lasa o sa. i zic ca tot o sa fiu cu el fie ca vrea fie ca nu, dar ar fi mai prefderabil sa accepte deorece tie nu ti.ar placea sa ai secrete fata de ea, si in fond mama trebuie sa fie cea mai buna prietena a feteihappy
important e sa accepte!
Succes!

5 răspunsuri:
| IQOnly a răspuns:

Aici depinde de cat sunt de calmi parintii tai cand vine vorba de iubiti.De obicei mamele sunt mai intelegatoare asa ca ar trebui sa vorbesti cu mama ta despre el.Cum v-ati cunoscut, de ce il placi si ce planuri ai pe viitor.

| kUuKii a răspuns:

Pai... adevarul... sau mai bine nu le zice nimicwinking

| adi4ever a răspuns:

Nu le spune ca dupa aia sa iti iei pedeapsalaughing mama da aveti o problema cand puneti asemenea intrebari sau nu realizati?

| katia a răspuns:

Da le-as spune parintilor mai ales mamei si sa faca e primul pas sa vina la tine!

| ღ♥•þί†ίк•♥ღ a răspuns:

Pai eu i-as zice mamei ca ma intelege si sa ii zica si tatalui.Asta as face eu. Dar tie iti sugerez sa vorbesti mai intai cu mama ta si intr-un anumit moment sa ii zici.