| ioana_3928 a întrebat:

as avea si eu o intrebare dar si o parere.
Prietena mea cea mai buna iubeste un baiat cu care nu se potriveste si nu e de ea insa, nu vrea sa ma asculte nici pe mine insa nici pe ceilalti cu care am vb. N-am certat de cateva ori pe tema asta ce sa fac sa ii accept decizia sau sa o conving sa nu faca o greseala?

Răspuns Câştigător
| pisoias a răspuns:

Acum n-ai nici o sansa sa o convingi. Daca insisti va crede ca esti geloasa. Fii alaturi de ea si ofera-i un umar pe care sa planga daca va avea nevoie.Stii cum se spune:"pana nu te lovesti de pragul de sus nu-l vezi pe ala de jos."

7 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Nu prea cred ca vei avea cum sa o convingi. Cel mai bine este sa o lasi sa-si dea seama singura. Poate totusi in intimitatea relatiei lor sunt foarte potriviti. Poate compatibilitatea lor este una dintre cele care nu se pot expune in cuvinte. Destinul are propriile sale cai, cateodata de nimeni intelese. Daca il iubeste si este fericita, te sfatuiesc sa-i fi alaturi si sa te bucuri pentru fericirea ei. Caci acest sentiment are valente diferite pentru fiecare. Pentru unii inseamna stabilitate materiala, pentru altii subjugarea celuilalt, insa pentru cativa, nu trebuie altceva decat o rogjina pe care sa-si astearna capul si o imbratisare sincera si din dragoste. Nici tu cand vei iubi, sau daca iubesti, nu vei fi inteleasa de catre toti din jurul tau. Conteaza? Nu. Sustine-o in sentimentele ei si ajut-o sa-si traiasca visele cat mai frumos. Iti va multumi candva pentru asta.

Răspuns utilizator avertizat
| ELLSSA a răspuns:

Las-o sa se dea singura cu capul de tocul usii.

| Debb a răspuns:

Fii multumita ca ti-ai facut datoria de prietena si ai sfatuit-o! Ea daca vrea te asculta, daca nu, nu. Este decizia ei pana la urma.

| DdDiX a răspuns:

Din partea mea, ...laso sa faca ce vrea momentan

daca se va baga cu acel baiat... o sasi dea seama pe urma ca a gresit siti va spune apoi ca ai avut dreptate( poate isi va cere si scuze)
adica nu stiu' asta e parerea mea pentru ca si eu am fost in situatia ta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laso sa decida singura

| Melo a răspuns:

Daca ii esti cu adevarat prietena ii accepti deciziile iei! Poti discuta deschis cu ea oricand de chestiile astea si poate usor usor cu rabdare o sa intelega!