| andreea_6860 a întrebat:

Azi parintii mei s-au certat destul de rau...si mama vrea sa divorteze! Nu stiu ce sa fac ei sunt impreuna de 21 de ani.Mama spune ca numai tata i-a decizile si vrea sa divorteze.Va rog spuneti-mi ce sa fac ca sa nu divorteze.

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Buna, andreea imi pare rau sa aud asta, dar nu de regrete ani nevoie ci de un raspuns, pai ar trebui sa ii impaci pe amandoi facandui sa se gandeasca la toate lucrurile frumoase, sunt sigur ca pentru tine stau impreuna daca nu se mai inteleg, si incearcasa nu te vada suparata, dar poate 21 de sanicie nu o sa se rupa asa de odata au trecut prin multe impreuna e pacat acum, mult succes andreea sper sa se rezolve

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Poate situl jw.org sectiunea cupluri i-ar putea ajuta.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut.

Știi, multe lucruri spuse la furie nu vor fi puse in practica niciodată, așa ca si parintilor tai poate le va părea rău de ceea ce au spus. In caz ca se gândesc serios sa divorțeze atunci poate faptul de a le spune ca tii la ambii si te/ai bucura sa rămâneți o familie unita ii poate pune pe gânduri. Sper ca in cazul lor se va adeveri prima varianta.

Cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mata a dat de alta maciuca si o sa divorteze fiindca asa fac multe proaste care pierzand drumul dintai, mai apoi zic mersi si de carare.inseamna ca tu esti destul de mare, si nu prea mai cred ca pot trai impreuna, deci se vor desparti, dar altul ori alta mai buna nu vor mai gasi. lasa-i sa se desparta fiindca sant prea blegi sa-si dea seama ce greseala fac, iar tu fii pe pace fiindca oricum la tine tin amandoi.

| Hng123 a răspuns:

Daca nu se mai inteleg nu trebuie sa te bagi, esti egoista si ca pui intrebarea asta.Acum nu stiu motivul si nu-i pot judeca dar unde nu mai exista nici macar respect atunci chiar n-are rost ca continue. Gandeste-te la fericirea lor nu-i poti obliga sa stea impreuna doar ca sa te simti tu bine.

| UnOhm a răspuns:

Pune-i pe amandoi in aceeasi camera si explica-le cat de mult suferi din cauza asta, amintestele de momentele frumoase petrecute impreuna, si spune-le ca nu are roost sa piarda 21 de ani plini de momente placute, si ca la inceput si-au jurat sa fie impreuna la bine si la greu.