anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-mi conving parintii sa-mi ia un telefon, bani de abia pot sa strang iau si bursa si alocatie in total 100 de lei pe luna, dar degeaba ca ne trebuie banii astia si bunicii debea imi dau 10 lei cum pot sa ii conving sa-mi ia un telefon
Multumesc!
Funda sad

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut. Steffi daca doresti un telefon, am un Nokia 5070 pe care til donez. E functional 100%. Binenteles ca tu nu doresti orice fel de telefon ci probabil un telefon gen smartphone.
Problema e ca TU NU AI NEVOIE DE UN SMARTPHONE. Ca de folosit il vei folosi doar pentru sunat, mesaje, eventual navigare pe internet, si ascultat muzica, plus una doua poze.
Partea interesanta e ca:
1 cu 100 lei maxim poti cumpara un tel care nu e de ultima generatie dar cu care poti trimite mesaje, naviga pe internet, trimite mesaje, si ascultat muzica, dar nu e SMARTPHONE, cu touchscreen. happy
2 mai ieftin:
iti iei un telefon pentru mesaje si apeluri. Poze oricum nu poti sa faci de calitate deci iti recomand un aparat clasic care face poze la o rezoluti mult mai buna decat orice telefon. Un mp3 player portabil e si ala foarte ieftin. Iar internet poti folosi si de pe calculatorul personal de acasa.
TU NU AI NEVOIE DE UN SMARTPHONE. Tu ai nevoie sa iti reviziuesti principiile de viata.
Sper ca ti-a folosit critica mea constructiva.
Spor