| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa imi dati niste sfaturi despre cum sa imi conving parintii sa imi cumpere un iphone 4. Eu acum am Samsung s3310 de 3 ani. la anul incep liceul si as vrea sa am alt telefon. Parintii mei spun ca e prea scump si ca nu am ce face cu un telefon asa performant. M-am gandit sa imi strang bani din bursa de merit si restul sa puna ei... Ce spuneti ar fi o idee buna?

3 răspunsuri:
| Adredemesconf a răspuns:

Părinții tăi au dreptate.Pentru ce îți trebuie alt telefon? Să te dai mare cu el? Să zici mersi de ăla care-l ai că e foarte bun.Cu banii ăia poți face multe alte lucruri.

| baime a răspuns (pentru Adredemesconf):

Buna mary3bee! Nu vreau iphone ca sa ma dau mare cu el. Eu chiar am nevoie de acel iphone. Si acesta care il am ne mai e chiar asa bun. Nu tine bateria nici o zi are ecranul zgariat rau din cauza lu sora mea si butoanele nu mai merg ft bine.

| butterflyone a răspuns:

Sa stii ca telefoanele pleaca si vin. La anul o sa apara altul mai bun si tot asa... Nu stiu daca e neaparat sa iti iei unu super performant si scump. Al meu este destul de performant dar chiar ieftin desi are android si e in genul la Samsung galaxy mini numai ca e huwaei. Am dat pe el 5 mil jumatate