| feherdi a întrebat:

Buna, de ceva timp m-am certat cu prietena (aprox 1 luna) si as vrea tare mult sa ne impacam iar. urmeaza in acu in 20 ziua ei in care face 18 ani si m-am gandit sa-i fac un cadou frumos care sa-i aduca aminte de mine si care se na lege iar! eu ma gandeam la un buchet de flori si un biletel(habar nu am ce sa scriu pe el) in fata usii. care ma poate ajuta cu "mesaje de impacare" sau alte idei? multumesc mult

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic sa nu faci asta pentru ca nu stii daca te vrea inapoi si n-are rost sa dai banii efectiv pe un refuz

| Freya1 a răspuns:

Este destul de mult timp in care ea sa putut gandi daca ii e mai bine cu tine sau fara si daca inca nu te-a cautat inseamna ca ii e cam bine fara.
Ai incercat sa o suni sa vorbiti, sa ii asculti parerea, sa vezi daca mai are sentimente pentru tine sau ceva sau te-ai trezit acum dupa o luna ca tie greu fara ea?
Mai ai putin timp incearca sa ii auzi parerea si sa vezi daca te mai vrea si chiar sa participi la ziua ei daca iti permite si isi doreste ca un cadou mai frumos decat persoana iubita la ziua de nastere nu este...

| Elena9328 a răspuns:

Te ai cerat cu prietena ta și nu ai vorbit o luna cu ea?! Și acum ți ai adus aminte că există doar că e ziua ei? Și vrei sa te ierte? Cine naiba ar vrea sa și aducă aminte după o lună. Eu sunt de părere că oamenii care se iubesc cel puțin o zi pot sta supărați unul pe altul. Și ideea cu florile in fața ușii. E o idee proasta. Nu suntem in telenovele. Vrei sa te ierte?! Un nod rupt, rămâne un nod rupt oricât l ai lega. Până la urmă te plictisești sa l tot legi și l atunci. Așa și ea. Dar fa așa. Du te la ea, nu acasă, undeva unde știi că ar fi singura, și vorbește cu ea. Încearcă să i explici. Spune i tot ce ai pe suflet. Cumpără i ceva ce îl va avea că amintire. O poza cu voi mai degrabă pusa Intr o ramă. Lasă biletul și spune i in fața ceea ce ai de spus.

| Jora_Alexandruemilian_1990 a răspuns:

Stii, noi nu putem s-ai scriem un mesaj acestei fete deoarece nu o cunoastem, nu ii cunoastem caracterul, preferintele, etc. Tu esti singurul in masura pentru ai scrie ceva. Succes!