| XenofX a întrebat:

Buna!
de ficare data cand vine cate un baiat nou sau o fata incep sa ma balbai dar cand sunt cu prietenii mei vorbesc foarte clar
si citesc foarte mult dar ma emotionez repede ce sfaturi imi dati?
sa nu ma mai balbai!

Răspuns Câştigător
| Slavian a răspuns:

Trebuie sa fii mai indrazneata, asta se invata pe parcurs.
Esti mai timida cand te intalnesti cu cineva nou? Nici o problema, exista si solutie pentru asta.
Incearca sa fii langa un prieten de-al tau cand vorbesti cu persoana pe care nu o cunosti. Apoi totul devine foarte usor.
Dar sa stii ca asta nu se invata deodata.

8 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Incearca sa te gandesti ca nu ar trebui sa ai emotibig grin Fi tu insuti si totul o sa mearga binebig grin

| IepurashRocker a răspuns:

Fi mai sigurã pe tine, încearcã sã lasi emotiile deoparte... sau poate asa e firea ta, n-ai ce sã-i faci. Dar ìncearcã sã lasi emotiile deoparte, sã îti pui în cap cã esti cu picioarele pe pãmânt, sã ai control asupra emotiilor...

| DanSor a răspuns:

Vorbeste rar si nu te grabi. Cel care vrea sa te asculte ce ai de zis va fi rabdator... cel ce nu-l intereseaza ori nu-ti este prieten, ori se crede mai destept.winking
Bafta si ne mai auzim... happy

| Laurici :x a răspuns:

Fii tu insutiwinking
Prima parere conteaza.Simte-te in largul tau.Considera persoana cu care vorbesti ca fiind un prieten, fii detasata si simte-te bine!

| Sἶrenἶa a răspuns:

Wow.aceeasi problema ca la mine laughing) smug>

| Sἶrenἶa a răspuns:

Bine ca.nu ma balbai.defapt.nici nu prea vorbesc dar.oh go onj laughing)

| Lavinia_5321 a răspuns:

Buna!

Fi mai indrazneata cand vorbesti cu cineva, dar in acelasi timp vorbeste clar si rar. Ca persoana respectiva sa inteleaga ce zici. Fi mai sigura pe tine. Daca esti timida ( ca asta e firea ta ), nu poti sa faci nimic. Asa cum a zis si slavian, incearca in momentul in care cunosti pe cineva nou, sa ai langa tine o persoana apropiata.

Pa-pa!

| pasaris a răspuns:

Bea 200 g de GB inainte de a te intilni persoana noua si totul o sa fie OK.