| CoOoco a întrebat:

Deci, sa incep :
Un baiat este indragostit de mine, eu vorbeam cu el, si azi, a venit cu un prieten bun de-al lui sa ne intalnim. Eu il cunosteam pe acel baiat. Eu m-am indragostit de acel baiat, nu de cel care e indragostit de mine, dar si el ma place. Eu i-as spune ca sunt indragostita de el, dar imi e frica sa nu imi spuna ca nu isi tradeaza prietenul. Ce sa fac?...mi-e mila de cel care ma iubeste straight face

Răspuns Câştigător
| ella2o a răspuns:

Buna! Ai scris ca esti indragostita de el, si sentimentul e reciproc. Tipul care te place va intelege cu siguranta situatia, atata timp cat stie ca nu il placi si nu poate schimba asta.Si sansele ca raspunsul celui pe care-l placi sa fie "nu, nu-mi tradez prietenul" sunt destul de mici [de obicei noi, fetele, suntem cele care fac asta]. Nu cumva folosesti teama de refuz ca o scuza ca sa eviti sa te cuplezi cu el, pentru ca ti-e mila de cel care te iubeste?
Cred ca daca esti sigura pe sentimentele tale trebuie sa actionezi. Sunteti tineri, iar daca tipul ala chiar te iubeste iti va respecta alegerea. happy