| anonim_4396 a întrebat:

Eu si prietena mea trecem prin momente grele. Ea vrea sa se desparta de mine pe de-o parte pentru ca i-am gresit, si pe de alta ca ea nu se mai simte indragostita. Greseala mi-am reparat-o, insa ea tot nu mai simte acea "scanteie" intre noi, insa acum e confuza, pentru ca i-am mai cerut inca o sansa, si as vrea sa stiu cum pot face ca ea sa se simta indragostita din nou. Mentionez ca avem o relatie la distanta deci e mai greu putin...

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasa basmele si trezeste-te la realitate, nu are rost sa stai cu cineva care nu e langa tine, timp pierdut de pomana.

| ElenaSA a răspuns:

E mai greu de reconstruit o relatie mai ales daca persoana e departe.Nu poti sa actionezi; relatie bazata doar pe scris si vorbit prin telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai draga...ce ti-a zis ea acolo se cheama ca ti-a dat papucii.
Da cu ce i-ai gresit?!

| PsychologistT a răspuns:

Stii cum e, dragoste cu de-a forta nu se poate!
Cel mai bine e sa discutati sincer ce nevoi aveti fiecare in parte, si sa le analizati.
Daca ea nu te mai vrea, inseamna ca are motive intemeiate, poate s-a indragostit de altcineva.
Doar comunicarea dintre voi poate duce la o intelegere. Daca ea nu mai simte dorinta si atractie catre tine, nu cred ca poti face mare lucru.

| Georgiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Arata-i ca o iubesti! Fa-i o surpriza si mergi la ea acasa, cu un buchet de trandafiri imens.Asta o sa ii arate ca o iiubesti (Scanteia)