| Zelgne14 a întrebat:

Buna,
Eu stiu ca in vis nu poti creea o persoana, daca nu ii stii fata dar totusi visezi o persoana cu un comportament asemanator poate..nu ii poti distinge chipul. De aici pleaca o intrebare care ma macina.
Eu am trecut recent printr-o despartire din care inca sufar enorm, doar calmantele ma ajuta, iar aseara am avut un vis cu o persoana (de sex feminin) pe care nu am mai vazut-o in viata mea si totusi ii pot descrie si acum trasaturile faciale.
Se spune ca cel putin odata in viata ar fi trebuit sa o vad si pot sa jur ca nu am mai vazut-o vreodata si chiar daca prin absurd, sigur nu in ultimii ani.
Persoana din vis parea a fi impreuna cu mine si imi oferea multa afectiune.
Cum este asta posibil? Ce am visat eu de fapt?

Răspuns Câştigător
| Marinela93 a răspuns:

Buna,

Si eu am trecut printr-o despartire, cu totii trecem, important este sa realizam ca noi suntem cei mai importanti. TOT RAUL ESTE SPRE BINE, crede-ma, trece, e clar ca acolo undeva e ceva mai bun pentru tine, si asta e sigur.

Nu te mai chinui pe tine pentru nimic. Acum, in legatura cu visul tau, este posibil sa ai nevoie de afectiune, de protectie, iar ceea ce visezi tu este ceea ce ai nevoie. Sigur Dumnezeu te ajuta in vreun fel. Eu cu ajutorul Lui am trecut peste. Da-ti seama ca esti un om mai bun si mai puternic si fa un pic de rugaciune. O sa fie bine.

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Visele apar din mulțimea gândurilor. E normal sa visezi, deoarece subconștientul nostru lucrează mereu. Nu înseamnă nimic, ci pur și simplu e un vis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca iti aduci tu aminte de fiecare om vazut macar odata in viata?
Astea sunt pastrate in subconstient.
Aia putea sa fie fata aia care ti-a vandut o inghetata acum 10 ani.

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Ce ai visat? Ai visat un ideal personal! Visele pot fi privite ca si premonitii (interpretare mistica) sau ca si oglindire a personalitatii (interpretare rationalista). In calitate de psiholog sustin interpretarile rationaliste, folosite inclusiv in partea de psihodiagnostic. Cred ca ai visat un lucru pe care ti-l doresti. happy