| AuzifABau a întrebat:

De curand m-am impacat cu fosta. si am suferit foarte mult cat timp am fost cu ea. :/ in fine, aseara am visat ca ea sta cu unu Adi (nu-l cunosc nu l-am vazut in viata mea) si voiam sa va intreb pe voi daca este un semn de la dumnezeu sa nu mai sufar adica este adevarat, sau pur si simplu doar un vis. va multumesc

Răspuns Câştigător
| Me01 a răspuns:

Îți spun ce as face eu in situația ta, e doar parerea mea si nu vreau sa te supăr cu vreo ceva sau sa iei o decizie gresita : decat sa stau cu ea sa sufăr si sa am gânduri rele in fiecare noapte as prefera sa sufăr o luna doua si imi va trece, decat sa sufăr cu ea un an doi, 3. Gândurile astea nu o sa le poti uita niciodată, orice ce ar face ea, oriunde s-ar duce gândul tau va fi mereu acelasi( daca vorbește cu altul cum a mai făcut, daca o suna altul cand nu e cu mine ) pur si simplu ea nu a făcut in asa fel sa ai încredere in ea. Încrederea intr-un om o poti avea dar e nevoie de tine, o poti pierde intr-o secunda si îți trebuie anii sa o recuperezi sau chiar sa nu o recuperezi niciodată.
Înțeleg ca o iubesti si o vrei pentru tine dar suferi si asta te " omoară" încet încet. Orice au alege mai gândește-te si la tine ca te doare si poate iei nu ii pasa.

15 răspunsuri:
| AuzifABau explică (pentru express11):

Nu gasesc ce-mi trebuie. cauta tu si trimite-mi linkul aici

| ElenaSA a răspuns:

Visele sunt doar vise...
Dar daca te-ai impacat cu ea, acorda-i putina incredere.

| AuzifABau explică (pentru ElenaSA):

. vb cu multi prea multi pe fb. ma rog vorbea, acum i-am aranjat pe toti, in schimb nu pot sti ce face latelefon, deci increderea e limitata.

| Me01 a răspuns:

Buna
E pur si simpu un vis.
Daca suferi ca stai cu ea, de ce mai stai cu ea? De ce nu încerci sa fi fericit si da îți gasesti o persoana care te poate face fericit.

| AuzifABau explică (pentru Me01):

Pt ca o iubesc, sufar pentru ca eu cred ca ma inseala. a vb cu mult prea multi fraieri pe facebook iar pe langa astea nu stiu ce face la telefon.

| Me01 a răspuns (pentru AuzifABau):

Ca începi o relație uiti trecutul iei si al tau, daca a vorbit cand tu nu erai cu ea nu ar trebuie sa îți pese, daca a vorbit cand tu erai cu ea e cam nasoala treaba.
Cum poti sta lângă o persoana in care încrederea ta in ea e 0. Te "omori" singur încet încet si gândurile rele nu îți vor dispărea niciodată, înțeles ca esti gelos ca o iubesti dar la tine devine obsesie ceea ce nu e bine si nu va mai sta mult cu tine. E doar parerea mea

| AuzifABau explică (pentru Me01):

A vb cu ei cand statea cu mine.

| Me01 a răspuns (pentru AuzifABau):

E. Nevoie. De. TIMP
Orice AI alege
Scuze de greșeli.

| AuzifABau explică (pentru Me01):

Np de greseli, exact asta e, cand stateam cu ea inainte sa ne despartim a sunat-o unu de fata mine o_o iar ea zambea permanent. si se juca in par. era fostul, clar il iubea, apooi mi-a ajuns si adio, pan acum de curand. Apoi am inceput s ne inteleg si mai bine, evident nu mai am incredere in ea niciodata nu voi mai avea e doar o ruptura din rai. o ispita dar o iubesc mult prea mult si nu am ce-i face insa. sambata voi decide totul. Multumesc pentru ajutor ai primit funda, O meriti

| Me01 a răspuns (pentru AuzifABau):

Multumesc
Sper sa iei cea mai buna decizie pentru tine, pentru sufletul tau, e dureros sa stai lângă cineva si sa suferi. daca vrei poti lasa un mesaj aici sa imi spui ce decizie ai luat, daca nu n-o problem. Gândește-te la sufletul tau ca i-l " omori" încet încet daca i-l lași sa sufere. Decizia e numai a ta.
Succes in toate si ai grija de tine.
Multumesc

| AuzifABau explică (pentru Me01):

Decizia ti-o voi da Sambata cel tarziu. VB big grin add me pe facebook Ban Kay

| Me01 a răspuns (pentru AuzifABau):

Îți spun ce as face eu in situația ta, e doar parerea mea si nu vreau sa te supăr cu vreo ceva sau sa iei o decizie gresita : decat sa stau cu ea sa sufăr si sa am gânduri rele in fiecare noapte as prefera sa sufăr o luna doua si imi va trece, decat sa sufăr cu ea un an doi, 3. Gândurile astea nu o sa le poti uita niciodată, orice ce ar face ea, oriunde s-ar duce gândul tau va fi mereu acelasi( daca vorbește cu altul cum a mai făcut, daca o suna altul cand nu e cu mine ) pur si simplu ea nu a făcut in asa fel sa ai încredere in ea. Încrederea intr-un om o poti avea dar e nevoie de tine, o poti pierde intr-o secunda si îți trebuie anii sa o recuperezi sau chiar sa nu o recuperezi niciodată.
Înțeleg ca o iubesti si o vrei pentru tine dar suferi si asta te " omoară" încet încet. Orice au alege mai gândește-te si la tine ca te doare si poate iei nu ii pasa.

| Denly a răspuns:

Doar un vis.

| Floricikmov a răspuns:

Afost doar un vis provocat de oboseala, tres si de teama de nu a pierde pesoana de langa tine. Gandeste-te daca tii la ea cu adevarat si daca o iubesti ramai cu ea dar daca suferi si merita acea persoana efortul tau renunta.

| AuzifABau explică (pentru Floricikmov):

Oboseala da. ca nu am mai dormit de 2 zile. ba chiar am mai fumat si o tigara (prima din viata mea. si eram ametit) poate. tot ce este posibil, pana sa ma decid voi mai astepta niste Raspunsuri, va multumesc tuturor pentru ajutor