| just for me a întrebat:

faza e ca eu nu am nici o prietena f buna, adica una careia sa ii pot zice chiar si cel mai ascuns secretel al meu sau care uneori sa nu se sperie de un profesor de ex si astfel sa pic eu un belea.am doua prietene buna, dinre care una mai buna, care stie mai tot despre mine, dar as vrea ca relatia noastra e prietenie sa fie mai accentuata si sa nu ne certam din orice, mai ales ca in ultima perioada au inceput sa ma sacaie ca sunt f stresate si nu realizaza ca tocandusi nervii pe mine ma "omoara". adica tipa la mine din orice, eu fiind tipa care le face pe toate.in ultima perioada le simt mai distante fata de mine.mai am o prieten din cls a2a dar nu prea o vad des.cred ca sunt mai apropiata de prietenii mei baieti decat de fete. ele uneori considera ca eu sunt tipa care le face pe toata si saptamana trekuta de ex, am o fost la o pizza cu baietii si cu o fata si ele sau cam supi ca nu am ramas cu ele.adica isi cer scuze dupa chestiile astea si imbracisari si de astea, dar cand ne certam ma abtin sa nu plang, mai ales saptamana trekuta a fost groznik, niciodata nu ne-am certat asa, nu stiu ce e cu ele in ultima vreme, parca sau inchis in ele.baietii m-au ajutat saptamana trekuta ca nici nu vorbeau cu mine. le pica dracii pe mine, si nu stiu de unde si dc sunt suparate pentru ca nu vor sa imi zica. ce ar trebui sa fac ca sa pot discuta mai amanunit cu ele, ca prietenia noastra sa nu mai fie asa zbuciumata.nu stiu ce se intampla in ultima vreme. poate sunt eu prea rabdatoare sau poate ma schimb eu si nu observ. voi ce ziceti?

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu vei gasi o prietena mai buna decat un prieten. Intotdeauna va fi o rivalitate intre fete, aici pun o paranteza care ma tem ca o sa te supere (ca intre gaini), este ceva biologic, vad eu cum se uita baietii dupa fete, dar mai abitir se uita fetele la fete, sunt tot timpul intr-o competitie mai rau ca la JO. Si situatia dintre tine si ele nu are nici o sansa sa se imbunatateasca, atata timp cat ele sunt orbite de schimbarile hormonale, tu esti dusmana lor de moarte pentru ca te intelegi bine cu baietii.
Tot ce pot eu sa-ti recomand este sa iti cauti drumul in viata fara a te bizui pe sprijinul lor. Gaseste mai bine sprijin la Domnul, El nu iti va purta strambele niciodata.
Domnul fie cu tine.

| Morenastyle a răspuns:

Stiu exact prin ce treci. si mie mi se mai intampla. am prietene "bune" dar nu stiu, parca simt ca nu pot avea incredere in ele, de aceia nu le spun lucruri "intime" despre mine.
si daca ele iti fac ce iti fac, pai atunci lasa-le in pace. nu le mai baga deloc in seama. nu merita. poate esti mai rabdatoare. daca te-as fi cunoscut mai bine, cred ca ti-as fi putut da si raspunsul cu schimbareabig grin.

dupa tot ce iti fac sa ramai cu ele? Nu cred ca are rost. De ce? sa induri toate cuvintele pe care ti le spun?

stai departe de ele si incearca sa te apropii de prietenii in care simti ca poti avea incredere, indiferent ca sunt baieti sau fete.

fetele acelea NU iti sunt prietene adevarate! daca baietii te-au ajutat stai cu baietii. big grin

asta e parerea mea. succes in continuare!

| ~(*.*)....alexutza....(*.*)~ a răspuns:

Vorbeste cu ele deschis si poate vor intelege daca nu (nu-ti sunt prietene adevarate) tu nu ai dc sa suporti nervii lor oricum... Bafta