| Claudia_3176 a întrebat:

Buna!happy
Imi place de un baiat dar e mai mare ca mine(are 28 de ani iar eu am 16). Stiu ca si lui ii place de mine dar nu stiu ce sa facthinking
Am iesit la un suc cu mai multi prieteni si statea mult pe langa mine si ma baga in seama si-mi mai dadea si cate un cot cand nu eram atenta la el:d
Astept sa trimita el un sms sa ma sune ceva dar nimic.Eu mereu incep si m-am saturat(nici nu mai stiu ce sa-l mai intreb, nu mai am nici o idee-poate imi dati voi)
El vrea sa fim mai mult decat amici dar diferenta de varsta e prea mare. voi ce ziceti? ast rasp.
Multsumesc!

Răspuns Câştigător
| bebelusa_9541 a răspuns:

Ai auzit de expresia,,dragostea nu tine cont de varsta"? Pur si simplu daca tie iti place si lui ii place de tine de ce sa nu faceti ceea ce simtiti, daca e sa nu mearga bine va despartiti si gata! Dar ai grija pentru ca s-ar putea ca el fiind mai mare sa urmareasca si altceva la tine si cred ca iti dai seama la ce ma refer, insa tu trebuie sa fii constienta de ceea ce faci! Mult succes si sa va mearga bine!:*

12 răspunsuri:
| emima a răspuns:

Eu zic sa o lasi balta ca e prea mare diferenta de varsta si sa nu-si bate joc de tine mai bine cauta-ti un adolescent de varsat ta

| liviu42 a răspuns:

Te mananca pasarica sigur.

| Crivi a răspuns:

Dar de expresia" corupere de minori"?
dar de pedofil?

| annonnimus a răspuns:

E prea mare diferenta de varsta. Uite si eu am trecut prin ceva de genu dar nu era asa mare diferenta de varsta. Eu am 16 ani el are 21 si ne placeam dar am renuntat sa mai vb cu el atunci cand mi-am luat inima in dinti si i-am cerut sfatul lu fratimiu care are tot 21 de ani. Si el mi-a zis asa " E treaba ta ce faci,poate diferenta de varsta nu conteaza intotdeauna, dar eu iti zic din experienta, eu nu as sta cu o fata care nu mi-ar da ce am nevoie si daca as avea creier eu ca baiat oricum nu m-as incurca cu una sunt 18 ani pentru ca exista multe riscuri cu o minora". Poate nu te-a ajutat cu nimic ca l-am citat dar gandeste-te ca esti cam mica sa devi mamica (nu ca eu as fi mare ) pentru ca fi sigura ca ala nu o sa fie cu tine sa te tina de manuta si sa va pupati in parc. Parere sincera.
P.s. Poate tu te-ai gandit la chestia aia cu "e bine ca intre un baiat si o fata sa fie o diferenta de 5-10 ani pentru ca unul trebuie sa fie mai matur" dar asta cred ca se aplica in cazul casatoritilor, si acolo mie 10 ani mi se pare ca mult, cred ca maxim 5 e cel mai bine. Acum e treaba ta, dar daca ai un frate sau o sora mai mare, cerei sfatulwinking.

| IrOnHiDe a răspuns:

Nu vreau sa te supar dar asta e fetelor le plac baietii in general mai mari ca ele...dar e o varsta prea mare intre voi,si am fie vb intre noi,poate efrumos atragator una alta si sa zicem ca merge treaba intre voi, dar la batranete ce faci ca el e mai batran ca tine si poate nu i se mai "sculare" cum trebuie, acum sry da asta e adv pe o parte

| Adiiiina a răspuns:

Si mie mi-e teama sa fiu si cu unu cu 4 ani mai mare ca mine. Eu as spune sa nu ai incredere-n el, pentru ca are experiente si-si poate bate joc de tine.

| Nousername a răspuns:

Pai,eu cred ca la varsta lui deja ar trebui sa caute o relatie serioasa, s-ar putea sa te casatoresti la 18 ani, ce zici?
Da, diferenta de varsta nu ar conta daca tu ai avea 18 ani, eu as vrea sa iti dau un sfat bun si cred ca s-ar putea sa isi bata joc de tine si sa caute altceva daca intelegi ce vreau sa zic.

| thelordoftime a răspuns:

E prea mare diferenta

| Дηdu a răspuns:

Buna Claudia!
Parerea mea este ca diferenta de varsta nu prea conteaza, mai mult conteaza ce simptit unul pentru celalalt. Dar nu te baza pe niste gesturi facute de el deoarece pot fi inselatoare.Eu am trecut prin aceeasi experienta ca si tine si relatia aceea s-a dovedit a fi fara nici un viitor ptc fiind tot la varsta de 16 ani ca si tine ei incearca sa te domine avand o varsta mai inaintata gandesc si mai matur si in acelasi timp cauta sa profite cat mai multwinking crede-ma am fost si mai disperata ca si tine pana mi-am dat seama ca nu prea avea rost desi isi dorea o relatie cu mine si eu de asemenea vroia si mai mult sa profite intr-un fel sau altu de mine (intelegi tu)asa ca gandeste-te serios daca merita sau nu sa faci pasul acesta happy. Sper sa iei decizia corecta:*.

| Prăjiturică_5703 a răspuns:

Asa e diferenta de varsta e foarte mare... parerea mea e sa gasesti un baiat apropiat varstei tale pentru ca baietii mai mari nu vor decat un lucru:p de la fetele mai mici ca ei si sunt sigura ca nu si ar dori ceva serios, am intalnit n cazuristraight face si nu a iesit nimic frumos, ori baiatul a convins fata sa i dea ceea ce vrea si apoi s`au despartit ori fata nu i`a dat nimic si tot s`au despartit. acum tu faci cum consideri eu ti am spus parerea mea:*

| MYky_4228 a răspuns:

Gandeste-te bine...si sora mea a avut o astfel de ralitie si a suferit foarte mult.

| ocs91 a răspuns:

Buna!
Eu cred ca diferenta de varsta nu conteaza, conteaza ceea ce simtiti unul pentru celalalt.
Si intre parintii mei este o diferenta mare de varsta (10 ani) si inca se mai iubesc. Asa ca ascultati inima dar ai grija sa nu-si bata joc de tine.winking