| adelicios a întrebat:

Deci cum sa incep. M-am cunoscut acum vreo 6 luni cu o fata intr-un club, era cu niste amici si amice de ale mele. Ei ii placea foarte mult de mine pe atunci si se dadea mereu la mine(mie nu prea imi placea de ea) chiar daca avea prieten(cu un an mai mic decat ea). Dupa ceva timp s-a despartit de el.Toate bune si frumoase pana cand am inceput eu sa ma indragostesc la nebunie de ea.Am fost impreuna vreo 2 saptamani.(timp in care eram innebunit dupa ea.imi statea gandul numai la ea.) si la un moment dat a inceput sa se raceasca ..nu imi mai rasp la mesaje.la un moment dat am primit un mesaj in care imi spunea ca nu ii mai place de mine ca la inceput si ca relatia nu mai poate continua, am fost foarte dezamagit. Dupa vreo 5 zile dupa ce m-am despartit de ea, ea s-a pus intr-o relatie cu fostul prieten.De atunci am vorbit rar cu ea. Dupa vreo 2 luni de cand m-am despartit a inceput iar sa ma intrebe de vorba pe mess, sa imi dea mesaje ca la inceput (chiar daca e intr-o relatie ), Ce sa fac? sa stau iar cu ea?(mentionez ca inca sunt indragostit de ea.De cand m-am despartiti de ea nu am reusit sa imi fac alta prietena.sadNu pot eu tot la ea tine, astept raspunsul vostru.happy Multumesc!

Răspuns Câştigător
| redrooose a răspuns:

Cred ca asa e cel mai bine. Nu poti sa iti petreci viata asteptand sa se decida. Daca din pacate raspunsul va fi "nu" atunci ar fi cel mai bine pentru tine sa incerci sa uiti sentimentele pentru ea, sa iti vezi de viata ta si sa te gandesti ca urmatoare fata pe care o vei iubi va fi perfecta pentru tine. Viata e scurta, iar clipele de fericire si mai scurte asa ca nu mai pierde timpul happy

13 răspunsuri:
| Caty5 a răspuns:

Sti cum se zice,, inima cere ce inima vrea'' daca ea iti da atatea mesaje inseamna ca ii place la nebunie de tine si regreta ca atunci ti-a spus nu. Urmeazati inima ea iti va da cel mai bun raspuns in aceste momente!

| adelicios explică (pentru Caty5):

Da, asa este. Dar cand o invit in oras sau ceva nu vrea sa iasa, spune ca nu are chef etc.Cred ca este din cauza prietenului ei. Daca as reusi sa o scot pe afara o data poate am fi impreuna dinou.Astazi m-am intalnit cu ea din greseala prin centru, si acum am sunat-o si cand i-am zis sa ne intalnim a inceput sa schimbe subiectul si dupa vreo 2 min mi-a zis ca nu mai poate vb.

| redrooose a răspuns:

Se pare ca domnisoara se cam plictiseste si nu stie ce sa faca. Am inteles ca esti indragostit de ea, dar revino-ti! Din cate mi-ai spus tu, fata stie perfect ca inca o placi, probabil nu merge foarte bine relatia ei si s-a gandit sa mai incerce ceva cu tine ca tot nu are nimic de pierdut. Faptul ca iti da mesaje in timp ce ea este intr-o relatie demonstreaza cam ce tip de fata este. Crezi ca daca te impaci cu ea poate nu vei pati la fel? Parerea mea? Incearca sa treci peste dragostea pe care i-o porti si in timp vei reusi sa-ti gasesti o fata cumsecade happy

| adelicios explică (pentru redrooose):

Vreau sa mentionez ca nu e panarama de aia. E o fata super de treaba si cuminte.Eu inca o iubesc la nebunie.Ma gandesc ca poate m-a lasat prima oara deoarece inca tinea la fostul prieten.

| redrooose a răspuns (pentru adelicios):

Nu am zis neaparat ca e o panarama, insa sub fateta aceea cuminte se ascunde si altceva nu numai cumintenie. Inteleg ca o iubesti dar asta te impiedica sa vezi situatia reala. citind mesajul de mai jos eu nu sunt de acord cu faptul ca vai Domane te iubeste de moare. Daca tot te-ar fi iubit atat s-ar fi despartit de prietenul ei, ar fi iesit cu tine, nu s-ar fi intors la el cand erati impreuna si nu i-ar trada lui incederea. ce iti garanteaza tie ca daca intr-o zi se indragosteste de cineva nu o sa vorbeasca cu persoana respetiva pe la spatele tau asa cum face acum? Mie sincer impresia asta mi-a lasta. Poate sunt putin mai dura insa am invatat ca atunci cand lucruriel par a fi roz si pufaose nu sunt. Acum nu stiu care e treaba cu prietenul ei, daca este viloent sau nu, daca o tine cu forta, insa cred ca ea nu e sigura de ce simte si nici nu vrea sa renunte la celalat nici la tine. Joaca dublu si nu e corect pentru nici unul dintre voihappy Sper ca te-am ajutat. Daca mai alte intrebari nu ezita sa mi le spui.

| adelicios explică (pentru redrooose):

Prietenul ei nu este unul violent.La inceput cand m-a lasat prima oara m-am luat de prietenul ei si l-am atins putin, el spunandum-mi ca nu e vina lui ci ca ea a vrut sa se impace.Nu mi se pare sa fie o persoana cu 2 fete. Ea este o fata foarte de treaba, ii baga pe toti in seama si poate din asta a ajuns asa, asculta sfaturile tuturor.Ma gandesc ca poate ea vrea sa aiba un prieten care sa il tina sub papuc, si sa fie mai mic ca ea, ca sa-l poate vraji cum vrea ea.Astazi am sunat-o si am vb vreo 10 min pana a sunat-o o prietena si mi-a zis ca o sa ma sune ea innapoi cand o sa poate vorbi, dar deja este 22. 30 si nici un raspuns...incep sa cred ca nu este fata pe care am cunoscut-o la inceputsadEa ma cheama mereu in clubul unde ne-am cunoscut prima oara(se afla la 160 de km de mine si nu prea pot sa ajung asa mereu)

| adelicios explică (pentru redrooose):

Cum o pot convinge sa iasa pe afara cu mine? am chemat-o de vreo 2 ori si mi-a zis ca nu are chef etc. Daca as reusi sa o scot pe afara sigur as putea sa ii fur un sarut si as putea sa ma impac iar cu ea.happy

| Caty5 a răspuns (pentru adelicios):

Atunci invit-o la o cina romantica si vezi atunci ce se va intampla! Daca nu merge asta e, Capul Sus, funda plskiss!

| adelicios explică (pentru Caty5):

Ideea e ca nu reusesc sa o scot afara deloc.Deci la o cina romantica nici nu ma pot gandi.winking

| redrooose a răspuns (pentru adelicios):

Sincer nu prea stiu ce sa cred despre faptul ca ea nu vrea sa iasa afara cu tine. Nu pot sa-mi dau seama ce vrea ea de fapt. Poate daca ai speria-o putin si-ar reveni din transa asta. Adica tu te tii dupa ea si poate nu are impulsul necesar sa faca un efort sa renunte la prietenul ei. Te are langa ea fara sa faca nimic. Si chestia asta cu venitul intr-un club la 160 km e putin cam ciudatica. Cred ca incearca sa retraiasca ce a avut cu tine. Nu stiu daca ei ii este clar ce vrea. Cred ca simte ceva pentru amandoi si nu stie pe cine sa aleaga. Renunta putin la o suna si a-i cere sa iasa afara. Iesi si tu cu o prietena ( nu iubita), incearca sa pari putin interesant de ea si sunt sigura ca se va gasi cineva sa ii spuna. Vezi atunci cum reactioneaza. Alte variante nu prea ai. Vad ca ai cam incercat de toate sad

| redrooose a răspuns (pentru adelicios):

Dar ea vorbeste cu tine si doar nu vrea sa iasa? Sau nici de vorbit nu-i prea arde?

| adelicios explică (pentru redrooose):

Vorbeste cum mine, pe mess ore intregi, la tel cate o ora, dar cand vine vorba de iesit pe afara spune ca nu are chef etc.Prima oara cand ne-am intalnit era de ajuns sa ii zic sa iasa pe afara si imediat accepta. Ea crede ca eu am multe prietene si cred ca si din asta reactioneaza asa sad. Eu inca simt ca ma place, dar cred ca nu vrea sa scape nici de actualul prieten, nici sa stea iar cu mine. Daca as reusi sa o scot pe afara, sigur i-as fura un sarut si apoi as sta iar cu ea.Singura solutie cred ca e sa ma duc la ea acolo la clubul unde ne-am cunoscut happy.

| adelicios explică (pentru redrooose):

Si nu am bagat-o mai deloc in seama vreo 3 saptamani si tot ea a inceput sa ma intrebe pe mess de vorba, sa dea like-uri la poze,(ca la inceput). Mai apoi a inceput sa dea mesaje.Nici nu stiu ce sa mai fac.(cred ca o sa ii zic verde in fata daca mai poate fi ceva intre noi si...

| redrooose a răspuns (pentru adelicios):

Cred ca asa e cel mai bine. Nu poti sa iti petreci viata asteptand sa se decida. Daca din pacate raspunsul va fi "nu" atunci ar fi cel mai bine pentru tine sa incerci sa uiti sentimentele pentru ea, sa iti vezi de viata ta si sa te gandesti ca urmatoare fata pe care o vei iubi va fi perfecta pentru tine. Viata e scurta, iar clipele de fericire si mai scurte asa ca nu mai pierde timpul happy