| CrisyMiny a întrebat:

Ma cheama Ivanov Andreea Cristiana! Dar imi puteti spune Andreea! Am vazut un videoclip din greseala! Se numeste " Dear Mama " creata de Blaxy Girls! Chiar daca am 10 ani am sentimente uriase pentru mama! Imi puteti spune cum sa uit de sentimentul de tristete? Va rog ajutati-ma! Raspunsul vostru va conta pentru mine! :-((! VA ROG ( FUNDA SI VOT! ) VA ROG! :-((

Răspuns Câştigător
| passenger a răspuns:

Hai gata sad Asculta melodii mai alerte (incearca melodiile lu' David Guetta),iesi in parculet,fa-ti un plan... De exemplu gandeste asa : Pana cand incepe scoala vreau sa invat engleza/franceza la perfectie si pana atunci ocupa-ti timpul cu astawinking Sau iesi la un jogging,poate suna ciudat,dar gateste cate un fel de mancare pe zi,mergi la mgazinul Retro si cumpara de acolo materiale necesare pentru a confectiona accesori hand-made. Altceva,roaga-l pe tatal tau sa-ti ia un catelus happy Asta este cea mai buna metoda! Vei fi prea ocupata cu el si vei uita de tristete. Poti foarte bine sa mergi cu o ruda/prietena (cum fac eu) in fiecare zi in diferite locuri pentru a-ti cunoaste orasul bine,si sa mergi de exemplu cu metroul ca sa inveti cu e treaba cu harta aia,cu magistralele, peroanele etc.
Daca vrei sa vorbim pe mess, cu mare placere :*

4 răspunsuri:
| Laura46 a răspuns:

Daca mama ta nu mai este printre noi asta nu inseamna ca nu e langa tine.Cei plecati nu pleaca definitiv, ne vad mereu de acolo de sus si noi ii pastram vii in sufletele noastre.Eu de exemplu il pastrez pe bunicul meu viu gandindu-ma de 7 ani la el.il consider plecat intr-o calatorie departe si ma gandesc ca intr-o zi ne vom vedea...In schimb daca mama ta traieste nu stiu de ce te intristezi. bucura-te de ea!

| MeGustaaaaa a răspuns:

De ce sa uiti de sentimentele astea? Mama ta a """?
In fine scuze de intrebare...
Pai nu te mai gandi si incearca o baie relaxanta si incearca sa nu te mai gandesti mai ales noaptea caci daca te gandesti noaptea peste ziua nu vei mai putea uita, si incearca sa alungi tristetea facand altceva si ne mai gandindu-te...
Sper sa iti fie de folos!
Funda?

| 123321998896768 a răspuns:

Buna! daca mama ta a ______ atunci poti sa te gandesti ca ea te vede zilnic si este si va fi mandra de tine daca te vei gandi la ea. aduti aminte de acele clipe frumoase si fi utila in casa ca sa ajuti si poti petrece timpul cu pritenele tale "schimband minciuni" si poti sa asculti niste melodii mai vioaie ca sa uiti. sper ca te-am ajutat pa-pa.

| Omicron a răspuns:

Iti recomand sa te gandesti la ceva frumos la care iti place tie si zic eu o sa uiti de tristete eu asa fac si functioneaza
Daca doresti poti sa-mi dai funda