| katalina2 a întrebat:

Prietenul meu este mai mare decat mine,are un loc de munca,eu fiind inca la facultate. Obisnuim sa iesim seara in oras,la plimbare,dar avand in vedere ca stam in cartiere diferite ne intalnim cam la mijlocul drumului. La inceput,el venea cu masina la intalnire,si seara ma aducea acasa deoarece obisnuim sa stam pana la 10, 11 si zicea ca nu ma lasa sa vin singura sa nu patesc ceva pe drum,cum e intuneric. De un timp insa, dupa 1 an de relatie refuza sa ma mai duca cu masina. Nu mai are probleme sa ma lase sa vin singura,bagand motivul ca nu ii place sa conduca si ca se simte stresat. Nu sunt o fata materialista, i-am spus ca daca este problema banilor contribui si eu la benzina,mereu i-am spus insa nu accepta pentru ca spune ca nu asta este problema. Mi se pare ciudat de ce a aparut schimbarea asta brusca in comportamentul lui, deoarece cand iese cu prietenii merge mereu cu masina,chiar si colegele de lucru cand iese le duce cu masina. Mentionez ca e un baiat bun, sunt sigura ca nu ma inseala. dar nu stiu de ce.Am mai spus,nu sunt materialista,dar ma doare faptul ca s-a schimbat asa brusc, parca nu ii mai pasa de mine.Acum cand ne intalnim asteapta mereu sa merg eu in cartierul lui si apoi cand e gata intalnirea ma conduce acolo in statie. Ce e de facut? mentionez ca din locul unde ne intalnim si pana acasa la mine ar fi max 10 minute cu masina, deci nu implica costuri majore. In fine, eu vreau sa descopar cauza acestui lucru, ca nu ma deranjeaza ca merg cu autobuzul.ma deranjeaza cand vad iubitii altor colege ca le aduc dimineata la facultate,le asteapta cand ies, merg impreuna. iubitul meu insa nu face niciodata asta. Parca nu mai vede posibilitatea sa ne despartim si i se pare ca nu mai trebuie sa faca nimic ca sa ma cucereasca in continuare. Ce lectie as putea sa ii dau ca sa ma aprecieze din nou? va multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Hanea_Andrei_1988 a răspuns:

Probabil ca nu o sa iti placa raspunsul, dar mai mult ca sigur a intervenit obisnuinta. Asta se intampla entru ca a trecut de faza in care trebuia sa te cucereasca progresiv si sa isi pastreze constant o anumita imagine in fata ta si probabil ca acum a constientizat ca nu mai este necesar. E convenabil, face si el o economie de bani, pastrandu-si imaginea in fata prietenilor..Nu este vorba ca nu te iubeste, doar ca s-a obisnuit cu tine si nu mai considera necesar sa consume resursele de la inceput... Pune-l si tu cu botul pe labe si tachineaza-l un picwinking.

1 răspuns:
| William a răspuns:

Lectie: ii spui ce te deranjeaza si ii zici ca vrei sa luati o pauza de cateva luni.