| whatisthis19 a întrebat:

Bună seara! Am și eu o întrebare: Ce părere aveți despre țările: Anglia, Italia, Franța, Spania?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Multi imigranti, In uk legea e lege se respecta cu rigoare si au niste sisteme de verificare ultramoderne, sinceritate comisioane la banci mici, facilitati de a avea o locuinta si o masina noua. In schimb te fac la taxe de iti ies pe nas. In Franta sant multi africani la fel ca in GB, Italia si Spania sant un fel de Romanie ai 1000 eur pe luna salariu dar seful trage pe tine ca un magar, abia respiri in weekend, nu se prea respecta legea la aia, tepe cu masinile, dobanzi mari la credite, UE stii cum e scumpa si nesimtita. Au facut bine englezii ca au iesit din mUE

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai 4 întrebări. Mi se par ok toate.

| Drimmero a răspuns:

Italia e superba ca peisaje, mancare, cultura artistica in general, are o fascinatie poporul ala cu vedere la cultura absolut fenomenala, limba e poetica, mi-as dori sa o invat.
Franta foarte dezvoltata, regina vinurilor, e si ea o tara bogata in cultura de toate felurile, dar din pacate implozia de imigranti a cam facut-o sa-si piarda din culoare, la fel si Germania, dar inca raman niste forte in Europa.
Spania sau Tara capsunarilor are si ea farmecul ei fiind un popor latin, cultura mare, peisaje, relief misto, e un fel de Italia dar in acelasi timp diferite.
Anglia e prea ploioasa pentru gusturile mele, dar are ceva aparte al ei, nu stiu exact cum sa explic in cuvinte. Dar m-as muta in Anglia doar pentru fotbal, e singurul motiv si singurul lucru care imi place la ei cu adevarat: cultura fotbalistica cu care sunt familiarizat si e unica in lume pentru asta. Per total sunt tari care au farmecul lor aparte.

| cristimihailov a răspuns:

Rasiste.
Daca ajungi impingator de cariucioare o sa cam ramai acolo.

Incearca tari mai indepartate.

| CIaudiu a răspuns:

Ca fiind tari dezvoltate cu o istorie frumoasa. Toate mari imperii coloniale si economice.

| whatisthis19 explică (pentru CIaudiu):

Ok! multumesc pentru raspuns!

| Țoglă a răspuns:

Nu sunt destinații chiar bune pentru a lucra înafara țării.

| InYourPants a răspuns:

Franta e mizerabila.

| whatisthis19 explică (pentru InYourPants):

Cum sa fie ma mizerabila?

| whatisthis19 explică (pentru InYourPants):

A ajuns din cauza negrilor

| InYourPants a răspuns (pentru whatisthis19):

Nu doar. Francezii in general sunt foarte nesimtiti si nespalati

| InYourPants a răspuns (pentru whatisthis19):

Mergi si tu si vezi altceva decat Parisul, o sa fii scarbit

| Vasilicamosbatran a răspuns (pentru InYourPants):

Really Man?

| Vasilicamosbatran a răspuns:

Muuult mai bune ca "Românica" noastră, plina de.....nimic.
In Italia am fost, foarte de treaba oameni.
Franta iar. E o tara civilizata, dar se cam fura pe acolo.
Anglia e o tara in care iti poti gasi de lucru, si salarii mari, 1500-3000 lire pe luna.
Si nu te intreaba de studii.
Dar si chiria+mancarea sunt scumpe.
Spania nu e o tara chiar asa de Wow.

| whatisthis19 explică (pentru Vasilicamosbatran):

Multumesc pentru raspuns!

| mgtow a răspuns (pentru Vasilicamosbatran):

Ca sa castigi 3000 de lire in GB trebuie sa fi comisar rutier, detectiv cu experienta sau mecanic pe locomotiva care face 4000 lire pe luna. Media e de 1500 lire pe luna in marea majoritate a personalului de clasa joasa