| 47red a întrebat:

Bună seara! Ce părere aveți despre oamenii care blochează și deblochează alte persoane fără un motiv anume? Se pare ca cineva nu a reușit sa ma înlocuiască cu o persoana mai buna și s-a întors la mine cu coada între picioare după 3 luni, am vorbit 2 zile și apoi m-a blocat iar fără motiv. Nu cred ca e neaparat vina mea pentru ca am încercat sa ii explic ca nu am vrut sa îl înlocuiesc si am lucrat la mine, i-am arătat ca încă îmi pasa și cred ca s-a supărat ca nu am putut vorbi aseară la telefon ca ma simțeam puțin cam rău. Pe mine una nu ma mai doare de acea persoana și comportamentul ei pentru ca am trecut peste și nu ma mai afectează deloc ce face, probabil e doar un narcisist și când nu primește ce dorește pleacă, probabil ar trebui sa îl blochez eu acum. Nu intleg de ce eu mereu sunt bună cu toți chiar dacă m-au rănit dar ei mereu îmi fac rău orice as face pentru ei și îmi întorc spatele. happy

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"Pe mine una nu ma mai doare de acea persoana și comportamentul ei pentru ca am trecut peste și nu ma mai afectează deloc ce face."

De fapt, te oftici al naibii de rau, daca azi ai venit aici sq creezi un topic special pentru acest lucru.
Daca erai tu insati o persoana echilibrata, care nu ti-ar fi pasat de blocul altora, trecand cu usurinta si ignoranta peste el.

Cred ca ar trebui sa te auto-analizezi pe tine si mai ales comportamnetul tau, ca acolo este o problema de care nu esti inca constienta ca o ai si de care oameni se feresc, blocandu-te sau randindu-te.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca-s imaturi si capriciosi si nu merita nici o atentie din partea ta.

| 47red explică (pentru Violleta2022):

Stiu ca sunt cam "prostuta" ca le-am acceptat atatea pentru ca eu chiar tineam la ei si nu voiam sa ii ranesc asa ca am preferat sa sufar(prieteni, rude, fostul, etc) dar din cauza atator rani prefer sa tac si sa fiu rece, cine ma vrea sta. Mai ales la iubire si prietenii, daca te vrea STA si nu te lasa la greu dar si eu fac la fel, ma refer ca nu ii las la greu dar in acelasi timp am grija cu cine fac asta ca sa stiu daca merita sau nu... happy

| dullcat a răspuns:

Comportament cat se poate de imatur. Mai bine ignori astfel de persoane.

| Freya1 a răspuns:

Nu va mai jucați de-a relațiile.
A-ți avut o relatie, va-ți despărțit, va vedeti de treaba.

| Lioana a răspuns:

Nu cred ca se mai intoarce. Asta merge doar o singura data. A doua oara si-a dat seama mai bine ca nu va potriviti.
Tu spui ca te-a blocat fara motiv dar motive exista totdeauna chiar daca noi nu le vedem. Poate fi ceva din ce ai spus sau ai facut, ceva din obiceiurile tale, din stilul tau de viata sau chiar ceva din modul tau de gandire. Nu ai rezonat cu el si asta a fost de ajuns.

| VoidEternal a răspuns:

Daca ai obiceiul sa blochezi inseamna ca recunosti fara sa vrei ca nu esti in stare sa rezolvi o situatie discutand. E ca si cum ti-ai baga capul in pamant gandindu-te ca in felul asta problema dispare.

Răspuns utilizator avertizat
| Sophieka a răspuns:

Stii cum se spune, intunericul trage la lumina (adica la tine).

Cred ca data viitoare, fara niciun raspuns, va fi randul tau sa il / o blochezi.

Felicitari si frumos pentru ca ai ales sa lucrezi la tine...Cred ca toata viata vom avea, si sa ne rugam si sa fim cu dorinta si speranta ca maine vom fi mai buni ca ieri.

| 47red explică (pentru Sophieka):

Uneori oricât am vrea sa ținem o persoana lângă noi poate nu ne-a fost scris sa stam cu ea. Recunosc ca la început ma durea când făcea chestii de genul (cu block-ul de azi în total sunt 5) dar fiind ca e mai bine sa lucram la noi în situații de genul am reușit sa nu mai doară deloc și merg pe principiul ca dacă ei m-ar vrea ar face la fel de multe ca mine (știu ca exagerez puțin aici).
Alteori realizam ce am pierdut abia când persoana aia pleacă de lângă noi sau noi de lângă ea (cum m-a "abandonat" el spre exemplu și s-a întors când celalte 2 fete sau 3 cu care a fost în timpul realtiei noastre nu au mai dat nici 2 bani pe el), un exemplu ar fi melodia "Let her go" de la Passager sau când vrem sa ne îndrăgostim de alta persoana dar încă nu am trecut peste fosta iubire ar merge "Another love" de la Tom Odell... Probabil m-a blocat azi ca nu se aștepta să fiu puțin mai rece față de datile trecute laughing

| DeMicUnCălător a răspuns:

Părerea mea despre cei care blochează și deblochează.
Cinci ani de pușcărie pentru fiecare blocare. lol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea e că sunt cam instabili d.p.d.v emoțional și cum le zici sau faci ceva care lor nu le convine, ei se supără pe moment apoi după un timp le trece și te deblochează la loc.

| Continchiscontsters a răspuns:

Nu știu nu te cunosc în realitate și nici pe el cum este cu Adevărată

| Intrebarepublic a răspuns:

Probabil ca sau plictisit de tine sau sunt gelosii(cel Mai sigur sunt suparati) si cred anumite lucruri despre tine!

| 47red explică (pentru Intrebarepublic):

Ar putea fi și asta o varianta, nu neg nimic. Probabil când se calmează se întoarce iar cum a făcut datile trecute. Eu am vrut doar sa ii arat ca nu sunt chiar 100% ca fostele lui si voiam sa fac sa fie bine, sa ii arat ca mie chiar îmi pasa de comportamentul unei persoane și nu chestiile materiale și sa se vindece de rănile sufletești dar eu nu am fost suficient de buna și uneori mai fuge pe la alte persoane o perioada de timp dar mereu se întoarce la mine spunând ca vrea sa vorbim. Mai avea momente când zicea ca îl înșel ca toate fetele din trecut au făcut asta și zice mereu ca sunt la fel ca ele și ma folosesc de el. Diferența dintre mine și ele e faptul ca mereu lucrez la mine și eu sunt loiala unei singure persoane în loc sa sar la toți care îmi ies în cale.

Uneori oricât am fi de buni cu o persoana ea va alege ceva rău.

| Intrebarepublic a răspuns (pentru 47red):

Na acum ce sa faci daca continua sa faca asa blocheazal si tu sau spune-i ca se comporta urat nu stiu nu vreau sa ma bag sa va strict relatia.