| DanyN98 a întrebat:

as avea nevoie de ajutor la o problema cam lunga.deci sa incep sa povestesc.Eu acum sunt in casa a 9-a.De anul trecut imi place de o fata care a fost cu mine in clasa, si ca sa va arat cat de ironice pot fi lucrurile, timp de 2 ani de zile ea m-a placut, dar eu nu simteam nimic pentru ea atunci.Acum,s-au cam intors rotile.La inceput nici nu vroia sa ma bage in seama,dar cu timpul ne-am apropiat si am incercat sa fiu mereu langa ea cand a avut vreun necaz sao o problema, si acest lucru chiar s-a dovdit util, deoarece a avut multe probleme sa spun asa :-s...Acum ma inteleg cu ea mai bine decat ma inteleg cu multi baieti, si viceversa.totusi,am inteles ca ea ma considera doar un prieten foarte bun si nimic mai "sus".in toamna ea cu mama ei o sa se mute din oras, si ma gandeam ca daca tot sunt doar 70 de km distanta intre noi, as putea din cand in cand sa o mai vizitez(apropo, avem 16 ani amandoi)deoarece era foarte suparata si imi pvoestea ca i iva fi greu ca acolo nu cunoaste pe nimeni si am incercat sa o inveselesc, sa o incurazez spunandu-i ca totul o sa fie bine si eu o sa fiu mereu alaturi de ea...am luat plecarea ei un lucru bun,dar mi-am dat seama ca un lucru bun pentru mine, deoarece pentru mine s-a aratat o ocazie sa par mai bun in ochii ei, si m-am pus pe ganduri daca nu sunt prea narcisist sad.De 1 an vorbim mai in fiecare zi,si cred ca va imaginati ca nu este cuvant care sa nu ne fi adresat unul celuilalt laughing Totusi o iubesc mult,si as face orice numai sa stiu ca ea este in siguranta,in mare parte cred ca stie acest lucru, dar chiar nu stiu ce as putea face sa fim mai "sus" decat cei mai buni prieteni. uneori ma gandesc ca daca am fi iubiti si ne-am certa nu am mai vorbii niciodata, asa prieteni putem vorbii linistiti despre orice.ma scuzati daca am scris un roman si multumesc mult celor care au avut timp sa il citeasca happy (a,da, era sa uit, in clasa a 7-a am visat cum era un cutremur sau ceva de genul si a venit repede la mine si m-a sarutat..in clasa a 7-a nu eram indragostit de ea si asta mi se pare ciudat, cum de am avut visul acela cand eu nici nu aveam un gand despre ea?)

7 răspunsuri:
| ionutalex13 a răspuns:

Eu zic sa nu strici o asa frumoasa prietenie.si eu am o prietena fata si ma inteleg foarte bine cu ea.ramaneti prieteni

| BeHappy26 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa faci ceea ce simti, totusi...in joc este iubirea pe care i-o porti si sentimentele tale. Fa ce crezi ca este mai bine pentru tine. Este bine ca sti sa ai grija de persoana pe care-o iubesti chiar daca nu sunteti impreuna. Trebuie sa ii fi aproape si sa ii dai timp. Apropie-te si mai mult de ea. Arata-i ce simti, si cand esti pregatit spune-i tot ce ai pe suflet. happy

| DanyN98 explică (pentru BeHappy26):

Scuze,dar,cred ca timp a fost suficient happy. Tocmai de aia spuneam ca am inteles ca nu prea pot trece pragul de cei mai buni prieteni, crede-ma ca o cunosc cum nici mama ei nu o cunoaste...si de aia am cerut niste sfaturi :-s

| BeHappy26 a răspuns (pentru DanyN98):

Te-ai gandit ca uneori e nevoie de mult mai mult timp? happy Eu spun doar sa-ti urmezi inima. happy Fa ce simti.

| lidix a răspuns:

Aaaa daca o fata te considera cel mai bun prieten e de rau laughing

| DanyN98 explică (pentru lidix):

Si de ce anume? O.o

| lidix a răspuns (pentru DanyN98):

Pai adica nu prea mai ai sanse cu ea. e aiurea. daca te vede ca pe un prieten foarte bun e greu sa o faci sa-si schimbe parerea. vezi, de asta multi iti zic sa nu strici prietenia. si asa gandeste si ea probabil. nu ar vrea sa strice prietenia. nu stiu, e diferit cand o fata cunoaste un baiat in sensul de prieten si cand de cand il cunoaste il vede ca pe un potential iubit. baftahee hee