| Calinovatopu1000 a întrebat:

Buna seara tuturo! Vreau sa ma ajutati cu niște sfaturi daca se poate.
O sa încep sa va spun povestea mea.
Undeva prin luna Martie am început o relație cu o fata, relația a început pe internet deoarece ea este stabilită in alta tara. Noi ne cunoastem de mici si am vorbit tot timpu pana cand am devenit mai "apropiați" daca pot spune asa. Am început sa vorbim cam o luna zi de zi, pe internet, telefon pana ne-am hotărât sa ne vedem fata in fata. Zis si facut, mi-am luat bilet de avion si am plecat la ea, pana atunci nu ne-am mai vazut fata in fata cam de 3 ani. Am stat la ea 4 zile doarece ii cunoașteam părinții si ei pe mine, in cele 4 zile am iesit împreuna am facut tot ce fac 2 îndrăgostiți, dar fara sex. Dupa cele 4 zile eu am revenit in tara si am ținut legătura cu ea la fel de des, chiar mai des ca inainte iar in următoarele doua saptamâni am mers din nou la ea. Vreau sa va spun ca in 2 luni am mers la ea de 4 ori, de fiecare data cand am fost la ea m-am purtat foarte frumos cu ea, i-am facut cadouri, atentii am fost si in vacanța câteva zile cu ea si a ei, stiu ca dragostea nu înseamnă asta dar am zis ca măcar sa vadă ca imi pasa si țin la ea. Deci i-am oferit multe atat material cat si atenție si tot ce e frumos intr-o relație. Pana aici toate bune acuma sa va zic care e problema sper sa ma fac înteles. In timp ce mergeam si eram cu ea am vazut-o de câtva ori ca vorbea pe Facebook cu un băiat cu care a stat ea cu 3 ani in urma cand a fost in tara, logic ca i-am zis ca ma deranjează ea atunci a rupt legătura cu el. Nu ne-am mai vazut o luna pana ieri ce a venit in tara. In ultimele 2 saptamâni am început ea fapt ea sa caute fel si fel de motive de cearta si sa se lege de o relație ce am avut-o eu in trecut cu cineva de care ea Știa de prima data cand am mers la ea. A început sa caute cearta sa zică ca e mai bine sa ne despărțim dupa care se întorcea si tot asa. Am crezut ca vine in tara si totul se va schimba dar surpriza, m-am vazut aseara cu ea si a ei, dar noi 2 ne-am purtat ca si cum nu ar fi nimic intre noi. Am zis ca o sa vorbim amândoi si poate se rezolva toată situația dar ce credeți?! Aseara dupa ce m-am vazut cu ea la circa o ora o vad stand de vorba pe banca cu baiatu ala cu care vorbea ea si cu care a stat cu 3 ani in urma. Simțit ca pica ceru pe mine, stiind ca am facut atâtea pentru ea si ea dupa câteva ore ce ajunge in tara se vede cu altu. Azi mi-a dat mesaj ca ea sa dus sa se vadă cu ala ca si eu am iesit si multe alte prostii, doar un mesaj si atat, dar nici eu nu am insistat sa o caut. Amândoi suntem genu ala de nu cedează si orgolioși.

8 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Un sfat pe care doar tu poti alege sa il urmezi sau nu: cauta-ti pe cineva care este aproape de tine. O relatie la distanta nu-i relatie. Cert este ca fata nu tine la tine sau nu te vede asa cum ti-ai dori tu sa o faca. Lasa lucrurile asa cum sunt, incearca sa iesi din toata ecuatia asta care nu face decat rau si continua-ti viata asa cum este ea, cu bune si rele. iar data viitoare cauta pe cineva cu care sa te poti vedea mai des si pe care sa o poti cunoaste timp mai indelungat, nu doar 3 zile in an. Asa poti sa iti dai seama si de sentimentele voastre intr-un timp mai scurt si stii cum sa actionezi. Succes in toate cele bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ţie îţi place de ea şi ea te place atunci ajungeţi la un acord. Dacă ai gânduri serioase cu fata asta, ca să ajungeţi la căsătorie lămureşte lucrurile, dacă nu mai bine lasă aşa. Dacă tu chiar vrei atunci spune-i că nu ai treabă cu vreo altă fată, mă gândesc că poate o şti ea ceva sau îi este teamă de ceva în legătură cu tine, poate a fost rănită în trecut, spune şi lucrurile care te frământă pe tine. Până la urmă nici tu nici ea nu trebuie să vă bateţi joc. Dacă aveţi gânduri serioase.

| ale153 a răspuns:

Trebuie sa comunicati si sa vedeti care e problema. Exista o posibilitate ca ea sa incerce doar sa te faca gelos, dar trebuie sa vorbiti. Si ca o relatie sa mearga trebuie din cand in cand unul sa cedeze si sa lase de la el... happy

| mahomie4life a răspuns:

O sa-ti fie greu, dar incearca sa treci peste, are balta pesti happy, nu te impaca cu ea daca iti cere, o face odata poate si a doua oara

| Daiana01 a răspuns:

Este pacat cand vezi ca se intampla astfel de cazuri. Mie chiar imi pare rau ca tia s-a intamplat asa ceva dupa cate lucruri si iubire i-ai dat si cate lucruri ai facut pentru ea. Din pacate nu cred ca este ceva ce mai poti face. Ea a facut alegera ei ca vrea sa fie cu celalat baiat i-ar ceea ce tu poti face este sa treci mai departe. Este bine ca nu o mai cauti pentru ca parera mea este ca tu din cele scrise esti un biat superb iar ea nu prea a fost in stare sa accepte acest lucru. Din punctul meu de vedere este ca ea nu te merita iar tu meriti ceva mult mai bun. Viata merge mai departe si si tu ar trebuie sa faci la fel. Ia-o ca pe o lectie invata si bucurate de chestile decare merita atentia ta. Nu te intrista pentru ca ai pierdut-o pentru ca sa fiu sincera e mai bine asa. Mai bine acum decat mai tarziu nu? O sa mai fie fete in viata ta nu te opri doar la una. Succes!

| CosminaCosmii51 a răspuns:

Nu-i nici prima, nici ultima. Nu dispera happy
Daca asta e alegerea ei nu poti face nimic >< dragoste cu sila nu se poate.

| ExelFlame a răspuns:

Pai ce poti face? Nimic, asa e viata.
Ea o sa se mai intilneasca cu acel tip si tu o sa treci peste, nu are rost sa mai insisti

| ExelFlame a răspuns:

Pai ce poti face? Nimic, asa e viata.
Ea o sa se mai intilneasca cu acel tip si tu o sa treci peste, nu are rost sa mai insisti.