| MyyyNamee a întrebat:

Sunt un baiat de 16 ani. Cum pot sa ma impac cu ideea ca nu voi avea niciodata o prietena crying Ca nu voi putea niciodata sa tin o fata de mana cu care sa imi petrec timpul impreuna, sa ne sarutam, distram, etc. Mereu cand merg pe strada si trec pe langa fete majoritatea incep sa rada de mine si sa ma barfeasca. Motivul este din cauza ca am o fata de nedormit pentru ca nu dorm sufiecient si asta se vede dupa o noapte nedormita complet.Dar cand dorm mult arat foarte bine chiar seman cu Paul Walker, asta se intampla cand sunt odihnit.Nu sunt scund am in jur de 1.80 sunt bine facut dar degeaba daca nu sunt odhinit si am o fata de obosit. In aceste momente simt ca numai are rost sa traiesccrying Ma doare sufletul cand vad pe strada cupluri de indragostiti cum se iubesc, relatii pe facebook, iar eu cand ma gandesc ca sunt singur si ca nu am pe cineva langa mine. Ce pot sa spun.....sunt un baiat ingrijit ma pensez, ma barbieresc cand e cazul, sunt curat, imi fac freza in fiecare zi, incerc sa miros frumos cat mai des, ma imbrac la moda. Mi-am pierdut toata increderea in mine..Nu imi pot imagina si nu pot accepta faptul ca voi ramane singur toata viata, fara o familie. Mereu in fiecare seara sunt trist si plang cand ma gandesc la asta.Nu iau in calcul varianta sinuciderii pentru ca voi lasa suferinta pe pamant si stiu ca mama pentru mine traieste.Va rog sa nu faceti misto, va scriu aceasta suferinta in lacrimi. Sunt terminat numai stiu ce sa mai fac crying

18 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Dormi, omule, dormi.

| KamaSutra a răspuns:

1. Ai 16 ani, deci clar vei avea o iubită
2. Dacă somnul e problema, atunci dormi cât trebuie
Stai liniștit, sigur există cineva pentru tine, trebuie doar să ai răbdare

| Mayar a răspuns:

Te.ai gandit, mai ludule, sa te bagi tu in seama cu o fata, si nu viceversa, din moment ce tu esti baiatul? Ia incearca si nu te mai vaicari>

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, unde-i problema? Dormi mai mult si se rezolva, cred ca e altceva ce nu vrei sa spui sau esti prea timid.
Poate te uiti dupa cine stie ce fete care viseaza numai bani si baieti de peste 20 de ani. Ai 16 ani, cu timpul devine tot mai greu sa-ti gasesti pe cineva, o sa ai din ce in ce mai multe criterii, asa ca gaseste o fata, nu conteaza cum e, invata cam ce-i place unei fete, exerseaza sarutul si dupa daca nu o sa simti nimic pentru ea intre timp cauta-ti alta(stiu ca asta inseamna ca o sa te folosesti de ea, dar fetele fac asta tot timpul pentru a-l face gelos pe fostul, pentru a obtine ceva, pentru masina aia frumoasa pe care o are el sau pur si simplu pentru a capata putina experienta, orice e mai bine decat singuratatea).
Ti-ai vazut viitorul? Vei ramane singur toata viata?

| DeeaMarry a răspuns:

Ce motiv poti sa ai la 16 ani sa nu dormi noptile?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ai doar 16 ani, ai tot timpul din lume să găsești pe cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la medic, o sa-ti dea ceva pastile sa dormi.

| gingergirl1 a răspuns:

Maaaii, ce e cu atitudinea asta? puppy dog eyes Nu mai fii asa! Eu sunt fata, am tot 16 ani si sunt single laughing Si nu am nici o problema cu asta...sunt 100% sigura ca baiatul potrivit o sa apara la momentul potivit happy Acum am alte preocupari, vreau sa intru la o facultate si sa imi fac un viitor. Asta e important, nu sa imi pierd noptile cu un baiat pe afara. Serios acum.
Bine, stiu cum e, adica, si eu am momente cand simt nevoia sa am un baiat care sa ma tina in brate cand nu ma simt bine, dar nu fortez lucrurile. Mai bine imi iau o carte si citesc.
Nu mai fi asa pesimist, serios, o sa apara fata potrivita pentru tine la un momnt datwinking Nu te descuraja singur. pana la urma ai doar 16 ani. E de apreciat ca esti ingrijit, eu una iubesc asta la un baiat.
P.s : si mie mi s-a intamplat sa trec pe starda pe langa un grup de fete/baieti si sa faca misto sau sa imi arunce cate o privire ciudata...ca de, nu sunt ca ele. :/ Dar nu ma afecteaza, eu stiu cine sunt si ca sunt iubita de un Dumnezeu asa de maret happy

| CristinaSNC a răspuns:

Nu te mai agita, ca nu e timpul pierdut. Ai doar 16 ani, poate nu e momentul sa ai o relatie acum. Cu siguranta vei gasi pe cineva langa care sa iti faci propria ta familie.

| Andreiu68 a răspuns:

Salut! Eu am 17ani si sunt cam in aceeasi situatie ca tine! nu te descuraja, fi tare, ai sa iti faci si tu o prietena stai calm, nu o sa fii singur pentru toata viata.Eu repetam in fiecare seara gen; Nu o sa raman singur etc si acum s-a imprimat in minte si sunt calm, am podta de ciata, ini petrec timpul cu prietenii si asa uite de grija asta cu iubita

| Kizei a răspuns:

Sa o luam de la inceput : din cate am vazut nu am nici o problema in afara de timpul in care te odihnesti. Chiar nu inteleg de ce ai nopti nedormite la 16 ani, lucrezi noaptea? Mergi in cluburi?
In momentul de fata am 15 ani, nu arat bine, nu ma ingrijesc (chiar am nevoie sa ma barbieresc dar nu o fac pentru ca nu vreau, imi las paurul sa creasca mult). Chiar m-am obisnuit cu ideea ca o sa fiu singur (cel putin in liceu). Cand iesi afara din casa vezi cupluri si asta te baga in depresie? Nu mai iesi afara.Simplu! Uita-te la un film/anime citeste manga sau o carte, joaca-te jocuri fa dar NU IESI AFARA.
Afara sunt oameni, oameni sunt rai. Asta e principiul meu.
Mereu am pus studiile peste viata sociala/privata si daca n-am avut ce sa invat sau nu am avut chef sa invat ma jucam ceva sau mai stateam pe internet.
Timpul trece, lucrurile se schimba, asa sunt si oameni. O sa vina timpul pentru amandoi, nu trebuie sa mergi la sala sau sa arati nu stiu cum, astea sunt doar plusuri cu care atragi atentia (ceea ce eu nu vreau). Pentru fiecare dintre noi e un om care ne intelege si ne place pentru ceea ce suntem, nu pentru ceea ce incercam sa fim.
Daca te afunzi in activitati in care nu trebuie sa comunici cu cineva sau poate comunici cu oameni pe care nu ii cunosti (vorbesc de chat-uri din jocuri sau ceva de genu) o sa incepi cat de cat sa nu iti mai pese de chestiile astea si o sa le lasi pana ce vin vremea lor.
Uite d'asta urasc eu oamenii, modul de gandire e prost si ia timp sa il schimbi, iar cand il schimbi nici nu iti dai seama cum si e aproape imposibil sa il schimbi dupa instructiuni.
Sa ai o zi buna si sa-ti fie de bine.

| Domnuleeeeu a răspuns:

Nu am citit aproape nimic, dar cred ca scrie ca nu poti sa ai o prietena. Eu zic sa iti iei o **** de cauciuc.

| Palpatine a răspuns:

Ai 16 ani si deja vrei o iubita? Vezi ca imediat incepe scoala si tu cauti acum o "muiere".Eu am 18 ani si n-am avut nici o iubita.Ai rabdare, o sa gasesti si tu pe cineva, poate nu acum... cand mai cresti. Daca ai intrat in depresie pentru acest lucru, cel mai bun -lucru- pentru tine este sa mergi la un psiholog. Vorbeste cu ai tai despre acest --lucru--.Citeste o carte, fa un ceva care sa iti ia gandul de la acesta treaba. Lasa dracu sinuciderea, nu rezolvi nimic.O viata ai, traieste-o!

| Daniela300 a răspuns:

Hei. Sincer nu zic asta doar ca sa te incurajez, dar esti un baiat super, ingrijit, care are grija de el si daca chiar semeni cu Paul Walker, eu chiar as fi cu tine. Glumesc, nu te cunosc. Vreau sa zic ca ai un aspect placut si sunt sigura ca si sufletul tau e tare bun. Nu inteleg de ce te descurajezi asa mult. fetele vin si pleaca iar relatiile la varsta asta nu tin. Oricum chiar iti inteleg starea, asa sunt si eu uneori, nu referitor la acest lucru. In fine, stiu ca acum esti suparat dar crede-ma ca lucrurile se vor aseza, iti vei da seama ca vei avea o familie, o sotie, copii dar inca e prea devreme. Si gandindu-ma asa, pari un baiat sensibil. Ador baietii sensibili fiindca putini sunt asa. Chiar daca nu te cunosc si o sa fie ciudat ce o sa iti zic, esti special, sa stii. Crede-ma, merita mult mai mult sa astepti acea fata de care sa iti placa cu adevarat decat sa fii cu orice fata numai de dragul de a fi. Nu te descuraja, ai incredere in tine. Toate astea vin din partea unei fete de 15 ani. Iti urez mult succes si sunt mai mult decat sigura ca vei gasi acea fata.

| pinkgirl1 a răspuns:

Nu te descuraja :3. Fetele alea ar trebui sa stie proverbul: "Nu judeca o carte dupa coperta!"Apropo, nu conteaza frumusetea.E trecatoare.Conteaza SUFLETUL.Bafta! funda?; 3

| Mynameee a răspuns:

Fii atent de duci la sala ca sa arati bine dar sa te duci ceva timp manaca mult si dupa ce te faci mare o sa ai succes sa i.ti faci o prietena din fetele care te plac pe tine si nu invers sa stii ca fetele alea pre bune sunt galeti peste tot TRAGE TARE NU LASA NICI OZI SA ZBOARE FA DIN NOAPTE ZI NU DORMI CA ALTI.

| Mynameee a răspuns:

Kalif Feat Sisu Tudor Tragem tare ascult-o si-ti vei reveni sa imi spui parerea

| Razvan19200 a răspuns:

Greu ma omule greu. daca la 16 ani plangi ca n-ai muiere nici no sa te caute vreuna, nu cauta si o sa vina si la tine "baba" ta