| Dizzydizz a întrebat:

Totul sta in felul urmator:
Mama mea nu prea il inghite pe pr meu[zic asta cu riscul de a vedea aceasta intrebare]. Nu ma mai lasa cu el in casa-oricum asta numai e atat de mare problema pentru ca e oricum cald afara.
Dar sunt si momente cand as vrea sa ne uitam la un film sa u d astea.
In schimb la el nu ma simt eu bine.Parintii li la fel, nu prea ma inghit.plus de asta el nu are camera lui, si trebuie sa stam in sufragerie, in gura bunica si.
Ce ar trebui sa fac, sa imi inghit amaraciunea si sa mai stau la el sau?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Daca il iubesti, te iubeste atuncea inghite, dragostea presupune si sacrificii si dezamagiri nu numa fericire si bucurii. Deci daca il iubesti sfatul meu este sa incerci sa-l aduci ca un baiat bun in ochii parintilor tai, spune-le lucruri despre el care chiar sa ii impresioneze chiar daca in unele masuri nu sunt 100% adevarate. Cand vine odata la tine, daca ai reusit sa-ti convingi parintii sa-i acorde o a 2-a sansa atunci spune-i sa se poarte ca un gentalman, sa-ti aduca un buchet de flori sa fie politicos, sa vorbeasca frumos, ia-l in brate sau chiar saruta-l in fata parintilor desi as zice mai degraba o imbratisare ca stii cum sunt parintiithinking ca sa vada ca [,] chiar il placi, si te place, da-i semne evidente in fata parintilor ca il iubesti ca sa vada ca te face fericita si il iubesti enorm. Succes!:*

4 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Foarte complicat ai putea sa le explici parintilor toata situatia si sa discuti cat mai deschis cu ei, cat si cu prietenul tau. daca chiar tineti unul la altul se merita sa faceti acest pas. Amandoi impreuna sa discutati cu ambele familii, pe rand bineinteles si sa se inteleaga odata penutr totdeauna. Daca tu consideri ca iubitzelu tau nu merita atunci a venit caldura ce mai stai...baieti sunt garla

| Gabriel_3333 a răspuns:

Buna, de ce nu incercati sa mergeti la un cinema? e adevarat ca nu toate filmele bune se gasesc acolo... incearca sa mai improvizezi, nu doar stat in casa. dupa cum ai spus e frumos afara, iesi la plimbari prin parc, prin mall, la o terasa cu alti prieteni. probabil ca nu prea te suporta parintii lui (si invers) fiindca mergeti prea des unul la altul. ce pot spune este sa va dati intalnire acasa cand nu este nimeni dintre "batrani"

| sasha_2369 a răspuns:

Prea multe nu prea poti sa faci. uite un sfat, care este incercat de mine, am cam fost in aceeasi situatie: vorbeste cu mama ta, stati singure, explica-i faptul ca tu chiar tii la acest baiat si ca el are aceleasi sentimente pentru tine. fa-o sa se simta apreciata spunandu-i ca niciodata nu ai mintit-o, ca iti e cea mai buna prietena, ca ai nevoie de sprijinul ei si ca, de ce nu, te simti mult mai bine pe "teritoriul"tau, adica la tine acasa, decat la el acasa. presupun ca ai o varsta, un 16 ani incolo. daca vorbesti astfel cu mama ta, va fi de acord [ cel putin la mine a mers, desi era total impotriva lui ].
Pe langa asta, propune-i sa organizati un fel de cina in familie. adu-l si pe el si lasa-i sa se cunoasca, sa vada mama ta ca el nu are intentii rele in ceea ce o priveste pe fata ei.
bafta, sper ca iti va fi de ajutor!

| Keton a răspuns:

Ei, situatia e similara si la mine, avand totusi niste factori diferiti. Eu zic sa nu renuntati asa usor, parintii vor sa va tina sub control, insa crezi ca la ei a fost doar miere si zahar tot timpul? Intreaba-ti parintii daca, parintii lor le acceptau relatia. Chestia asta se intampla in 75% din cazuri. Nu te stresa, increderea in voi va poate salva.