| PaulaJy a întrebat:

Buna TPU 1 Am o problema in dragoste.Si pot spune ca sunt ingropata pana in varf. E cam mult de citit dar va rog, e urgenta ! Acum 2 luni, m-am despartit de fostul iubit, iar imediat am fost cu altul. Povestea suna cam asa: Era o zii de inceputul lui Decembrie, in Duminica, eram cu iubitul si o prietena , afara, ne plimbam.Atunci, am vazut un baiat foarte ffrumos, pe nume Alex, care ma placea. De fata cu fostul meu iubit, m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el .Eu, indecisa, am spus ca ma mai gandesc. Intr-un final am spus ca nu vreau.Azi, am fost afara si am dat de un prieten de al lui Alex si l-am intrebat daca mai vorbeste cu el si a zis ca da. Tot azi, l-am vazut iar (eram cu o fata). Prima oara nu l-am recunoscut, dar dupa ne-am uitat unul in ochii celuilalt. A fost asa frumos ! El e cu un an mai mare decat mine, iar fata cu care eram (care se pare ca ii place mult de el ) Iar fata aceea e cu 2 ani mai mare decat el. Deci, acum sunt cu altul, care este foarte rau si a zis ca nu stiu ce mi se intampla daca ma despart de el. Acum eu vreau sa fiu impreuna cu Alex. Pentru ca e dragut, si cred ca inca ma place. Va rog ajutati-ma! Funda !

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lasa-i pe amandoi in pace, treci prea usor de la unul la altul, mai repede decat iti schimbi sosetele. Asta inseamna ca nu ai nici un pic de maturitate si ca nu merita sa le incurci vietile.

| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Buna!
Deci,tu vrei sa fii cu Alex, deoarece este dragut, sau pentru caracterul lui? Cum a spus si Brigaela ii schimbi prea repede...nu stii ce vrei de la ei sau de la tine.Ar trebui sa te hotarasti foarte bine daca tu chiar "iubesti" pe unul dintre ei,sau daca iti place doar aspectul,ori o anumita trasatura.
Si, daca vrei neaparat sa te desparti de primul, spune-i ca numai vrei sa fii cu el deoarece te ameninta cu "nu stiu ce iti face". Bafta!

| PaulaJy explică (pentru SingleStarOnTheSky):

Buna! Vreau sa completez ceva pentru ca vad ca lumea interpreteaza gresit. Deci baiatul cu care am acum o relatie, a fost o intamplare, si ce se intampla acum e bataie de joc. Deci de aia vreau sa fiu impreuna cu Alex. Acum suntem pe aceeasi lungime de unda?

| SingleStarOnTheSky a răspuns (pentru PaulaJy):

Da...dar tot cred ca ar trebuio sa te desparti de iubitul tau, dar nici sa te combini cu Alex.Cred ca ar trebui mai intai sa iti pui gandurile in ordine.

| noname789 a răspuns:

De baiatul cu care esti impreuna nu incerca sa te desparti tu ci fa-l pe el cumva sa se desparta de tine( fi mai rece cu el nu ii raspunde tot timpu la telefon si spune-i ca nu l-ai auzit sunatn si chestii din astea) si asa ai putea sa fi impreuna cu Alex :d

Răspuns utilizator avertizat
| lovekiti a răspuns:

Inima ete cea care ne calauzeste in dragoste chiar daca mai greseste depinde in poreajma cui te simti tu bine pe acela sa il alegi!
funda?

| MichelTelo a răspuns:

Ideal ar fi ca Alex ăsta al tău să aibă puțin sânge-n el și să-i rupă capu lui periculosul ăsta cu care te iubești acum.
Dacă nu e, atunci să vorbească cu fata aia care-i mai mare decât el cu 2 ani,poate e mai tupeistă ea...
Oricum, dacă te-ai combinat cu un distrus care te amenință, îți urăm bine-ai venit pe TPU...

| PaulaJy explică (pentru MichelTelo):

Imi place cum gandesti, cred ca esti genul de baiat care isi apara prietena, nu o santajeaza