| ριтιкaa1998 a întrebat:

Buna,TPU :*! Ajutati-ma si pe mine,va rog din toata inima!
Am stat un an si ceva dupa c**u unui baiat si-n final dupa atata timp am reusit sa fim impreuna dar nu a mers si ne-am despartit! Doar ca eu am tinut super mult la el,pentru ca-l placeam de foarte mult timp. Dupa ce ne-am despartit prin aprilie nu prea am mai tinut legatura(desi suntem in aceeasi scoala). Acum si eu am prieten si el are prietena! Doar ca am momente cand mi-e foarte dor de el, cand parca-l vreau inapoi desi stiu cat de "porc" e..nu stiu ce sa fac sa il uit odata. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| manuel72 a răspuns:

Din ceea ce spui pare sa fii fost o ambitie a ta sa stai dupa el atata timp, sau poate chiar o obsesie, ca nu a mers...asta e.E normal sa-ti fie dor daca ai investit sentimente in relatia voastra, dar viata e plina de dezamagiri, asa ca nu te lasa doborata de prima.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In peimul rand e bine ca ai stabilit un ounct de legatura, un inceput. TU te-ai tinut dupa el(asta inseamna ca, oricat de buni suntem, fejmosi, inteligenti, apreciati de ceilalti-nu inseamna neaparat ca toata lumea sa ne stea la picioare, nu trebuie sa insistam sa intram in viata cuiva doar pentru ca suntem cineva si iubim pe el/ea si EI TREBUIE sa ne iubeasca doar pentru asta), apoi e bine de stiut ca dragoste cu sila nu se poate. Daca omul nu te place de la inceput degeaba atarnam noi de el/ea pana cedeaza ca in cele din urma tor ne va parasi. Mergi mai departe, e normal sa suferim, e normal sa ne fie dor, e normal sa il/o vrem inapoi... Dar mai normal este sa privim la cei din jur, sa ne acordam o noua sansa la fericire in primul rand. Sa invatam sa iubim din nou, sa invatam sa cunoastem noi persoane. Asa e in viata. Azi radem, maine suferim. Important este sa nu stai pe loc si sa tanjesti dupa ceva ce numai este, ce nu a fost. Fa-ti planuri cu ce oti doresti, ce iti place sa faci. Ai un prieten bucurati-va de moment.succes.

| Ryder_Liviu_1999 a răspuns:

Dupa o perioada o sa il uiti, dar incearca sa nu te mai gandesti la el si sa nu il mai vezi ca sa poti sa il uiti

| Sandu6Anaaroa12 a răspuns:

Depinde dacă esti fericita cu el!