| LauraPaty a întrebat:

Am o intrebare foarte importanta pentru mine! Prietena mea cea mai buna se indeparteza de mine. Acum ii place de un baiat si nu imi mai acorda atentie. Inainte faceam totul impreuna: la diferite ore la scoala stateam impreuna in banca, vorbeam la telefon mereu, statea cu mine in pauza si multe alte chestii...Dar acum toate astea le face cu baiatul ala. La ora de sport stam pe scaune in cerc si intr-o echipa sunt 2 membri si faci echipa cu cine sta langa tine si ea l-a pus pe baiat langa ea casa faca echipa cu el dar parca ma evita mult mai tare deoarece le pune pe alte fete langa ea sa faca echipa si pee mine nu ma baga in seama prea mult, doar sta cu ele de vorba intruna! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| xSkyler a răspuns:

Buna happy
In primul rand, tin sa iti spun ca vei mai intalni multe cazuri de acest gen.
Multi se dau drept prietenii tai, dar abia mai tarziu vezi cat de mult tinea persoana respectiva la relatia voastra de prietenie.
Multe fete, cand se indragostesc de un baiat, incep sa ii ignore pe cei din jurul lor si uneori chiar nu le mai acorda atentia necesara.
Tu chiar daca te simti data la o parte, prietena ta nu are aceiasi parere, doarece toata atentia ei se duce in pare parte catre baiatul in cauza si astfel nu mai poate observa chiar tot ce se intampla in jurul ei.
Nu e vina ta, dar intr-o anumita masura nici vina ei nu este.
Totul tine de sentimentele pe care ea le are happy dupa un timp e posibil sa isi dea seama ca acel baiat nu e tocmai ce se astepta ea sa fie si fii sigura ca va avea nevoie de niste sfaturi, pareri si chiar de cineva care sa ii fie alaturi.
Si ghici ce? Se va intoarce la tine.
Asa e firea oamenilor, nu prea ai ce sa faci in legatura cu asta. Incearca sa accepti situatia asa cum e, si totul se va rezolva de la sine.
Sper sa te simti mai bine! Succes happy

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu te evita intentionat, e doar indragostita....nu faci nimic pentru ca ea singura isi va,, aminti,, de tine cand ii trece indragosteala

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Vei vedea că atunci când va apărea un băiat care să îţi atragă atenţia, şi vei prinde drag de el, nu vei mai avea nici tu vreme să îţi petreci timpul cu ceilalţi prieteni. Dacă nu îţi mai acordă atenţie, nu înseamnă neapărat că te-a uitat, că e supărată sau că vrea să se depărteze de tine. Pur şi simplu preferă să stea cu băiatul acela. Oricât de bună prietenă ai fi cu cineva, în momentul în care apare în viaţa ta o persoană de sex opus, îţi pierzi interesul pentru ea, şi stai cu respectivul. Las-o un timp aşa, fii şi tu mai distantă cu ea şi poate îşi va da seama de acest lucru. Nu uita că prietenii vin şi pleacă...

Toate cele bune!

| sofisis a răspuns:

Toata lumea face asa. Si tu ai fi facut la fel. Este normal ca atunci cand esti indragostit sa iti focusezi atentia doar pe acea persoana.
Sau poate e vreun baiat care ti-a placut si tie in trecut, sau simte ea ca ai vreo simpatie fata de el si de aceea te indeparteaza.
Oricum, trebuie sa vorbesti cu ea. Alta varianta nu ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu mai prezinti nici un interes. Marea ei dragoste este pe primul loc. Obisnuieste-te.

| ZambetDeGheata a răspuns:

Intreab-o care e problema si spune-i ca te deranjaza

| Caty2000 a răspuns:

Pune-te in pielea ei. Incearca sa vorbesti cu ea despre acel baiat. Nu poti compara o prietenie cu o relatie. Pentru a-ti reface prietenia odata avuta iti recomand sa faceti niste activitati pur-feminine( noapte in pijama etc.) in care baietii sa nu aiba ce face. Sau sa organizezi o mini-petrecere doar cu fete. Succes!

| AliMiha a răspuns:

Incearca sa-i " deschizi ochii ", probabil nu realizeaza ca intre voi se produce o ruptura. O fii indragostita dar asta nu trebuie sa intervina atata de grav in prietenia voastra. Vorbeste cu ea, spune-i ceea ce te deranjeaza la ea acum... Bafta

| LauraPaty explică:

Multumesc pentru raspunsuri! Sunt bune toate asa ca nu pot da funda numai singure persoane, voiam sa stiti ca sa nu credeti ca raspunsurile voastre nu sunt bune! Multumesc!