| lavi1331 a întrebat:

am o intrebare, Mie imi place de un baiat si cred ca si lui ii place de mine, sa-l intreb eu daca vrea sa fie cu mine, sau e ciudat ca fata sa intrebe? Funda pentru cel mai bun raspuns. big grin

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Nu ii spune ca il place, si nu il intreba daca vrea sa fie cu tine! INCA. Baietii sunt vanatori, si le place cand o fata e invaluita de mister, nu iti arata intentiile de la inceput, el trebuie sa aiba impresia ca te-a cucerit el chiar daca nu e asawinking Prima data trebuie sa te imprietenesti cu el, il suni sau intri pe el pe mess sa-l intrebi de unde poti lua serialu x sau cum sa faci sa iti instalezi ceva joc, orice prostie de asta sa vorbesti cu el, apoi ca rasplata invita-l undeva, la un suc, praji, amical, incearca sa aflii mai multe despre el si sa devii prietena cu el, dar nu il presa, nu il contacta zilnic. Cand va intalniti poti amical sa il atingi pe brat, nu uita sa te uiti in ochii lui si poti sa-l pui pe obraz ca un salut cand va revedeti.
Comportamentul tau ar trebui sa il incurajeaze pe el sa faca urmatorul pas, daca nu face nimic timp de cateva saptamani ori e timid ori te-ai inselat si nu te place in sensul acela si atunci nu mai am decat o solutie, il chemi la intalnire live si ii marturisesti ca il placi si vezi apoi ce se intampla.

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu face tu primul pas! Intră în gaşca lui şi totul o să vină de la sine! Asta dacă te place cu adevărat! Să fii iubită la maxim!

| Casiana a răspuns:

Te întreb doar atât: ce ai de pierdut dacă îl întrebi? Bate şi tu un apropo (foarte direct).

| lavi1331 explică (pentru Casiana):

De pierdut? Am, demnitatea? laughing

| Casiana a răspuns (pentru lavi1331):

Da, da demnitatea. Demnitatea nu prea stă în asta. Dacă el nu va vrea nimic după ce îi baţi un apropo, va rămâne totul între tine şi el, iar asta nu-l va face să îşi schimbe părerea despre tine. Dacă va spune altora, atunci nu ştiu de ce mai voiai să fii cu el.

| ticaela a răspuns:

Nu e ciudat sa il intrebi tu, stai linistita, ti-am mai ziswinking:*oh go on...Doar spune-i prima data ce simti pentru el apoi vezi cum raspunde, daca raspunde bine il intrebi daca vrea sa fie cu tinee :* Succes :*

| Anonima264 a răspuns:

Salut!
Daca crezi dar nu esti sigura ca te place intreaba-l mai intai daca te place si dupa aceea il intrebi daca vrea sa fie cu tine!
Nu este deloc ciudat sa faci tu primul pas, multe fete fac asta!
Succes!

| Undercover10 a răspuns:

Cu siguranta e foarte timid si nu are curaj sa intrebe, de frica sa nu il refuzi! Probabil nu i-ai dat semne clare ca il placi si de aceea se teme! In cazul asta, poti face tu primul pas (desi e mai frumos sa faca baiatul), si sa-l intrebi daca ar vrea sa va cunoasteti mai bine (nu ii spui din prima sa fiti impreuna)happy
Succes!

| lavi1331 explică (pentru Undercover10):

El stie ca il plac. Ne cunoastem de vreun an thinking

| LoveEminem a răspuns:

Si eu am trecut prin asta.M-am imprietenit foarte mult cu un baiat si am ajuns sa tin la el mai mult decat ca la un prieten si sunt sigura ca si lui ii placea de mine la fel de mult.Doar c am lasat timpul s treaca prea mult si dupa n an si jumatate au intervenit prietenii si altii si a reusit sa ne faca sa nu mai iesim(chiar daca nu eram impreuna)...in fine...fza e ca daca as fi in locul tau din nou i-as spune si nu as mai astepta ca timpul sa ne indepartezewinking