| Lia1Lia1 a întrebat:

Am o...nu pot sa spun mare problema, dar am o problema. Nu stiu cum sa ii zic mamei ca am prieten si e este cam foarte stricta. Adica nu ii place de nimeni din grupul meu de prieteni. Zice ca toti sunt prosti etc. Si imi e frica ca daca ii spun se va supara foarte tare. Baiatul nu este chiar CEL MAI BUN OM DIN LUME. Este de la un centru pentru copii deoarece a crescut acolo, de cand era mic din cauza ca parintii lui s-au despartit. Are pielea mai inchisa la culoare dar nu e tigan. Va rog am nevoie de ajutor!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Mircea08 a răspuns:

Nu spune ca "am un prieten ", mai degraba spune ca "ma inteleg bine cu...". Nu stiu cati ani ai, dar presupun ca sub 18, iar la varsta asta esti obligata sa asculti de parinti. Cauta sa faci ceea ce iti place, dar fara sa deranjezi pe parinti. Cu cat ii deranjezi mai rar cu atat iti va permite sa faci mai multe lucruri, pentru ca in acest fel ei vor fi incredintati ca ai suficienta minte ca sa nu faci nazbatii

| Lia1Lia1 explică (pentru Mircea08):

Mersi mult!

| Mircea08 a răspuns (pentru Lia1Lia1):

Cu placere!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tine secretul altfel risti sa iei bataie

| Nătărău a răspuns:

Și tati ce zice?

| Anca32 a răspuns:

Nu este cel mai bun om din lume? Din start greșești cu exprimarea asta. Cu ce îl face mai prejos pe bietul om dacă a crescut la casa de copii? Asa i-a fost soarta mai grea cu el.Eu una fără răutate dar dacă veneai mie sa mi zici chestia asta în fata nu te băgăm în veci în seama.Cat despre mama ta sa știe ca întotdeauna copiii crescuti în case de copii știu sa respecte și sa aprecieze omul mai mult decât restul.

| Lia1Lia1 explică (pentru Anca32):

Stiu nu m-am exprimat bine. Eu ziceam la comportament. Ai dreptate ca ei stiu sa aprecieze omul mai mult. Chiar nu m-am exprimat bine. Nu spuneam ca nu e cel mai bun om pentru ca e la casa de copii, ci dupa comportamentul lui (injura cateodata dar i-am spus sa nu o mai faca, s-a luat la bataie cu mai multi are probleme cu violenta). Mamei mele nu ii plac copiii de acolo, nu stiu dc. E mai bine crescut decat cei care au doi parintii in casa. In concluzie e discriminat pentru ca e de la casa de copii si dupa culoarea pielii. O urasc pe mama mea pentru ca ii discrimineaza pe cei de la casa de copii.
Sczzzz nu m-am exprimat bine.

| Anca32 a răspuns:

La maica ta cred ca ii trebuie unul înstărit care cândva sa poată trage niște bani de pe el

| Lia1Lia1 explică:

Ne-am despartit nu mai am nevoie de ajutor