| roxana02 a întrebat:

Am o problema.Aseara le-am zis parintilor ca dorm la o prietena.am iesit in oras si ne-am intalnit cu amicii nostri si am hotarat sa mergem la o cabana cu ei.Mama stia ca dorm la prietena mea, nu i-am zis de cabana.Astazi a aflat ca am mintit-o si e foarte suparata pe mine si si-a pierdut toata increderea in mine.Bineinteles ca nu mai am voie nici sa ies din casa, nici telefon, nimic... Ce as putea face ca sa ii castig din nou increderea si sa imi recapat drepturile? Va multumesc. Funda. (P. S : am 14 ani )

Răspuns Câştigător
| Alexoutza a răspuns:

Buna! Crede-ma atunci cand am citit intrebarea am ramas socata.Pai in primul rand ar trebui sa iti ceri scuze si sa te mustre constiinta pentru fapta ta.Acceapta orice pedeapsa va hotarî sa iti dea si incearca sa nu mai faci vreo prostioara.Vei vedea ca incet, incet isi va recapata increderea in tine.Dar pentru asta trebuie sa te straduiesti mult, sa nu mai faci vreo traznaie si sa ai putina rabdare. Timpul le rezolva pe toate! Funda?

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Tu mobil nu ai ca sa iti suni parintii cand mergi in alta parte?
Pana la urma te iarta, dar sa-ti fie invatatura de minte, pana traiesti pe banii lor, sa-i anunti intotdeauna unde mergi si ce faci.

| mgtow a răspuns:

O lasi sa se calmeze pana ii trece fii mai cuminte ascult-o si asa vei recastiga increderea ei.

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Rau ai facut ca ai mintit-o in asa hal! sa stii ca nu cred sa tina prea mult supararea asta la mama ta pentru ca mamele nu pot fi suparate pi copii lor indiferent de ceea ce ar face, dar tie unde ti-a fost capul cand te-ai gandit sa te duci acolo? tu esti constienta de tot ceea ce s-ar fi putut intampla? sper ca in viiitor sa realizezi inainte sa iti minti parintii.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Iti dai seama ce se gandeste mama ta ca ai facut tu la 14 ani cu amici tai, noaptea, intr-o cabana?
Ii spui exact cum ne-ai spus noua.
Cai ai uitat sa o sun si sa ii spui.II spui clar ca nu ai facut nici o prostie.
bye

| Cezar a răspuns:

Interesant este faptul ca a aflat. De unde?

| DeadRose15 a răspuns:

Roxanabig grin buna.si eu am 14 ani happy si mi s-a intamplat sa pierd incredereaa mamei de multe ori.dar la mine timpul rezolva totul. bineinteles si scuzele si lacrimile in exces.plansete si tipete.te-as sfatui sa incerci :8 let. s_end#yahoo.com daca vrei sa iti explic mai binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fata? lasa-ne mai cu viata ta amoroasa,faci numai prostii, ba minti parintii, ba e mai mare ca tibe.ba acum ai plecat la cabana.ai 14 ani? tu nu vezi ca traiesti ca o golanca de 20 neascultatoare, mincinoasa, cautand necazurile cu lumanarea? ce incredere sa le mai castigi parintilor tai? daca la 14 ani faci toate astea?

| Grey96 a răspuns:

Buna! Incearca un timp sa o asculti si sa ii faci pe plac. Incearca sa ii demonstrezi ca poate avea incredere in tine. Cere-ti iertare daca nu ai facut-o. Incearca sa o intelegi si pe ea: daca ti se putea intampla ceva rau la care sa regreti toata viata. Mult succes si sper ca te-am ajutat.

| Mihai_5019 a răspuns:

Sa ii spui ca iti pare rau ca nu stiai ce o sa se intample a fost ne[revazut si ca nu o sa mai faci nici o data asa ceva o sa ii spui adevarul mereu

| roxana02 explică:

@ fumaretul : nu cred ca traiesc ca o golanca de 20 ani doar pentru faptul ca am un prieten de 21 ani si mi-am mintit o data parintii mergand la o cabana. Nu ma droghez,nu fumez, nu beau, nu fac sexwinking So? Si tocmai ca sa nu ajung sa traiesc ca o golanca de 20 ani imi postez problemele si astept raspunsurile si sfaturile utilizatorilor TPU, nu criticile si judecatile.