| ruxi a întrebat:

Am o problema cu cea mai buna prietena a mea [claudia]si peietena ei cea mai buna[diandra]. Stiu ca suna aiurea dar.cam asa e.Adica noi trei ne-am inteles foarte bine pana cand am stat eu cu claudia in banca[doar o zi], s`a suparat dia pe ea pentru ca statea prea mult cu mine si chesti apoi a zis [dia] ca ma uraste, iar atunci claudia a lasat`o balta pe dia si a inceput sa mi`o barfeasca. Peste 2 zile s`au impacat.Eu am vbt cu dia si i-am zis ca daca nu ma suporta sa nu mai vorbeasca cu mine si sa nu mai joace teatru. urmatoarea zi m`a luat de mana, m`a dus in baie si mi-a zis [in absenta claudiei] ca noi 2 trebuie sa ne suportam doar ca sa mai fim prietene cu claudia, am acceptat dar am rugat`o sa nu ma mai barfeasca si a zis ca nu poate pentru ca si eu o barfesc. cea ce nu stiu cand s`a intamplat pentru ca eu o credeam prietena iar eu nu`mi barfesc prietenele.in fn.oh go on dupa toate astea i-am zis claudiei ce s`a intamplat. iar claudia i`a zis lu` dia.hee hee. si ea s`a suparat si mai rau p mine. [oh go on] ideea e ca la cat de bine stie ea sa manipuleze oamenii, claudia o sa stea numai cu ea.
da-ti-mi un sfat. Ce sa fac? Sa ma impac cu dia? Cum? Sa o ignor? Sa o manipulez si eu p claudia cum face ea?

Răspuns Câştigător
| kiss99 a răspuns:

Buna ruxi povestea ta parca e scoasa din telenovele (fara suparare) eu as zice sa nu te impaci cu dia daca nu o suporti adica nu inteleg rostul sa va prefaceti prietene adica e un gest dregut din partea voastra ca faceti asta pentru claudia dar e groaznic pentru voi sa va suportati una pe cealalta eu zic sa o ignori complet pe dia, iar daca claudia iti este prietena adevarata te va alege pe tine si nu pe dia, dar daca nu iti place sfatul meu macar sa il asculti pe asta : nu o manipul pe claudiua cum face dia din cate am inteles eu tu ti foarte mult la claudia asa ca nu face asa ceva( parerea mea) eu cam atat am de spus sper sa iti fie de folos sfatul meu pupici si BAFTA!

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa manipulezi pe niciuna. Pune-le pe amandoua in fata ta si spune-le simplu"eu vreau sa fiu prietena cu voi.Voi,vreti?"Si,explica-le ca nu suporti sa va certati mereu,nu sunteti intr-un concurs, prietene incercati sa fiti, o sa rada ceilalti de voi cu asemenea comportament.Si,sa mai stii un lucru, asa, de la mine.Totdeauna cand sunt 3 prietene va fi o lupta surda acolo si intrigi,pana vor ramane doar doua. Oricum,Claudia nu are nici o vina,Dia e magar,nu-mi pot imagina ce are de impartit cu tine,doar e geloasa si o vrea pe Claudia doar pentru ea. Daca vezi ca n-ai ce face,retrage-te discret, pastreaza relatia cu Claudia pentru ca daca nu mai are cu cine lupta, Dia o va ataca pe Claudia si aceasta va veni singura la tine.Nervi tari iti doresc! Pa, pa!

Apache
| Apache a răspuns:

Deci sa-mi bag picioru daca am inteles ceva...
viata la 10 ani e prea complicata pentru mine...

| Sin a răspuns:

N-am inteles nimic.

| SkittlesS a răspuns:

Stiu cum te simti...
Dar trebuie sa ai demnitate!
Nu trebuie sa te bati pentru. o fata trebuie ea sa se bate pentru tine daca ma intelegi~
Ademeneste-o cu ceva...
Fa'o sa te vrea~
si pe diandra las-o!

GooDLuck~!

| camionagiull a răspuns:

Cata povestea mai zi ca-mi placebig grin

| iSmileForMe a răspuns:

May ruxy cine e manipulatoarea clau sau dia ca n-am inteles

| iSmileForMe a răspuns:

May ruxy care e manipulatoare dia sau clau ca n-am inteles

| inutill_7232 a răspuns:

Nu` inteleg nimic`. serios.straight facestraight face