| Mimiiiiii a întrebat:

Am o problema cu o prietena.Acum 1 an ea a cunoscut un baiat.La inceput era ft entuziasmata si fericita.Zi de zi isi petreceau timpul cu el.Acum cu vreo 2-3 luni in urma si-au dat intilniri de 3 ori.Mereu venea la mine si se plingea ca ii este dor de el si vrea sa il intoarca.Eu ii spuneam ca el nu o merita si trebuie sa-si continue viata normal.Ea a inteles,dar de o vreme incoace sta doar cu el(sunt doar prieteni),iar atunci cind o chem sa stea cu noi fetele mereu spune "Nu vreau, vezi ca stau cu el".A inceput sa ma de-a intr-o parte si nici nu ma saluta.Problema e,cum as putea sa o fac sa renunte la el, deoarece nu o va duce spre bine?

Răspuns Câştigător
| Love8D a răspuns:

Uite,incearca sa ii spui cea ce te doare.Cat te poate ingnora? La un momendat baiatul ala o sa o faca sa sufere iar ea va veni la tine, dar depinde daca o vei primi cu bratele deschise sau nu.Ideea e ca poti sa-i spui ca te simti singura,ca nu mai e ea,ca baiatul ala o schimba,ca e prea ocupata cu el decat cu tine,ca nu-ti mai da atentie,ca te ignora,ca nu-i mai pasa de tine,ca nu mai sta cu tine, ca baiatul ala nu e bun pentru ea.Dar daca ea vrea sa stea cu baiatul acela, las-o si spune-i sa aleaga intre tine ori el. Daca se duce la el o sa piarda o prietena adevarata care i-a fost mereu aproape, iar daca vine la tine, veti ramane prietene tot timpul.Ar trebui sa-i explici ca la un momendat baiatul va vrea sa petreaca timpul cu baieti, nu numai cu ea si ea se va supara ca nu o ia si pe ea, dar trebuie sa inteleaga ca iei vor discuta chestii de ale lor.Nu cunosc baiatul, dar in cel mai rau caz se poate folosi de ea, o atrage, o pacaleste si peste noapte ea regreta cea facut pentru ca el ar putea sa o (te-ai prins tu). Deci incearca sa ii zici aceste lucruri, poate isi baga mintile la cap si alege corect.Si mai spune-i ca nu e singurul baiat din lume, mai sunt multi. Poate sa stea cu el, dar nici exagerat incat sa te ignore.
Acesta este sfatul meu pentru tine
Succes!

FuNdItA?

1 răspuns:
| Jessicaby a răspuns:

Asta poate nu o sa dureze mult timp. Cine stie, poate la un moment dat ea isi va da seama, poate isi va cere scuze si va spune ca ai avut dreptate. E bine ca ai incercat sa o ajuti dar e deja problema ei, ea are capul sau pe umeri, deci vei vedea consecintele. Ea probabil ca se simte bine cu el si se da la el. Ea nu face corect ca te da la o parte dar oricum ea isi va da seama mai tirziu. Sau poate ca ea se conduce dupa vorba " eu vad in el ceea ce voi nu o sa vedeti niciodata".