| Denisgagicarul2024 a întrebat:

Bună TPU. Am o problemă. De ceva timp îmi place de o fată dar m-am comportat cam ciudat cu ea când am stat după ore. Sunt în clasa a 9-a și mereu ieșeam cu 1 băiat și cu 2 fete după ore să ne plimbăm și să vorbim dar îmi place de o fată și ea chiar voia să stea cu mine să fim prieteni mai apropiați dar eu am înțeles diferit și am crezut că vrea să fim mai mult decât prieteni apropiați. Eu i-am spus să mă cheme tati și chiar am pupat-o pe obraz lângă prietenii mei și au văzut. Am ținut-o de mână și îi frecam piciorul iar ea s-a simțit inconfortabilă și nu i-a plăcut așa ceva și a doua zi mi-a zis că nu mai vrea să stea cu mine. Nu trebuia să o grăbesc. Acum ea este supărată de o lună și nu mai vorbește cu mine. Ce să fac să repar acest lucru și să iau mai ușor

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sa o lasi in pace, mai sunt fete, nu o forta sa te placa altfel decat vrea ea
sunteti copii, din felul cum scrii
deci nu iti face griji, ca aceasta fata mai sunt destule

| Violleta2022 a răspuns:

Astepti sa mai cresti, ca oricum esti tare micut pentru asemeena relatii.
Pai nu-i nimic de reparat cu fata aia, odata ce te-au comportat total neadecvat si acum ii este frica de tine, sau pur si simplu nu te considera un baiat cuminte.

| dullcat a răspuns:

Buna.M-ai pierdut la faza cu tati. Sper ca glumesti.Lasa fata in pace, mai creepy de atat nu puteai fi?

| AliGab a răspuns:

Nu ai cum sa indrepti lucrurile. Fata nu te place si punct. Mergi mai departe. Daca tu consideri ca ai gresit, cere-ti iertare si incheie capitolul.

| LaviniuA a răspuns:

Tati, nu toate fetele de clasa a noua vor relatii, unele nici n-au auzit de asa ceva.
Mai las-o si tu sa creasca si caut-o la toamna cand e a zecea.

Cand mai vezi una imprieteneste-te cu ea usurel. Mai glumeste uneori cu bun simt, ca sa o faci sa rada, ii mai dai un ghiont, mai pui mana pe umar. Sa stii ca daca rade si ii pui mana pe umar nici nu-si da seama laughing Pup-o cand o vezi si cand pleci ca-i de ajuns la inceput.
Pe parcurs daca incepe sa tremure, ori ii place de tine ori are anxietate... asta o sa iti dai tu seama.
Si sa stii ca nu merge sa te imprietenesti cu oricine, chiar daca e fata. E ca la lego cand nu se potrivesc piesele. Unde mai pui ca unele poate sunt lgbtiste.

aaa si intreab-o daca e ok "tati", ca poate prefera "buni" big grin

| Dragobeta a răspuns:

Ai dat-o in bara rau. Fata a inteles ca tu vrei doar aventura, ceea ce ea nu voia. Si nu te mai vrea. Nu mai poti face nimic.

| vlllaaddd a răspuns:

Hey DAAD

bravo boss, ai pupat o fata.

esti liber sa asculti muzica asta https://youtu.be/tAp9BKosZXs?si=cDMHsNvMiHqMMWQu

| RS6Showtime a răspuns:

Poti incerca prin a-ti recunoaste greseala si sa-ti ceri scuze. De multe ori un singur "scuze" sau "imi pare rau" poate schimba perceptia cuiva din rau in bine. Pe langa asta te poti schimba si poti sa ii demonstrezi acest lucru prin a fi mai grijuliu la actiunile pe care le faci in public (atat cu ea, cat si cu ceilalti prieteni) si sa fi mai rabdator cu relatiile de genul acesta. Sau poti incerca din prima sa-i oferi rabdare si spatiul deplin, pana cand incepe sau nu sa se gandeasca la tine si apoi sa vi cu cele spuse mai sus. Daca nu merge nici asa trebuie sa stii ca balta mai are peste (poate sa fie sau nu si din alt Judet?).

| raluca8995 a răspuns:

Si eu sunt tot a 9a si cred ca ar trebui sa o lasi in pace. In primul rand nu cred ca ai un sentiment din ala de iubire puternica pentru ea, si o sa gasesti alta. Ca sfat, de acum sa comunici mai mult in situatii de genul. Sa intrebi direct anumite lucruri cum ar fi cat de apropiati vrea sa fiti sau daca vrea sa fie impreuna cu tine si chiar sa iti faci curaj sa zici in fata cand placi pe cineva chiar daca se poate sa fi refuzat. Comunicarea e cheia. Sper sa inveti din experienta asta.