| Jacksy a întrebat:

am o problema.
Il cunosc pe actualul iubit de 6 ani, sunt impreuna cu el de 3 luni, e mai mare ca mine cu 5 ani. Dar chiar cred ca varsta nu conteaza. El nu e matur, cel putin din cate stiu eu. Doar ca in ultimul timp ma cam face "copila". Oamenii se mai schimba... stiu asta, dar el nu e genul de baiat matur si cu responsabilitati. Eu nu pot spune ca nu sunt destul de matura, am momente in care sunt prea matura, sunt genul de fata mai nebunatica, de gasca si cu glume toata ziua. La 16 ani ai mei, sunt multumita.
Iubitul meu e impreuna si cu fosta lui prietena. Bine, aici e mai complicat cica, nici eu nu inteleg ce e pe-acolo, dar in fine, a zis ca noi doi ne vedem de-ale noastre. In ultimul timp ma face copila. Uneori sunt penibila cand vorbesc cu el, adica na. cand ii raspund la intrebari cu " bine, da, nu, poate, nu stiu " spune ca sunt indiferenta cu noi si ca el vorbeste mereu. Cand il intreb si eu "ce mai zici? ce-ai mai facut?" si alte chestii, parca as vorbii singura. Nu stiu cum sa ma comport cu el straight face e un baiat prea complicat. Cand vorbesc cu el nu pot fi eu. Si acum poate o sa aud comentarii de genul "daca nu poti fi tu langa el, lasa-l.". Sincer nu prea vreau sa-l las, tin foarte mult la el si pot spune ca avem amintiri frumoase si simt ca (,) cat de putin, dar tine si el la mine. Cum sa ma mai comport cu el? Help sad nu vreau sa-l pierd.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca erai matura nu te agatai de unu cu 21 de ani infipti in cur. Esti la nivelul lui iar saracul om isi vede de viata lui.

| StilSanatos a răspuns:

Nu stiu ce fel de om matur te-ai astepta sa fie prietenul tau din moment ce ai acceptat atat tu cat si el sa aiba o relatie dubla.nu te supara ca iti spun, dar daca face asa acum, de v-a evolua relatie si te marriti cu el cate amante nu o sa aiba, sau o sa ii dai voie? aici nu mai poate fi vorba de maturitate. daca te multumesti cu putin e de rau, ai 16 ani si o viata inainte sa te simti iubita si apreciata de catre cineva care nu iti zice mereu ca esti o copila ca sa de-a repede vina pe tine, pentru orice.

| neutrino a răspuns:

Daca erai suficient de matura trebuia sa realizezi ca el canta la doau mese si, in primul rand, cand ai 16 ani nu te cuplezi cu unul de 21 de ani.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

In comparatie cu el, da, esti o copila fiindca el este major.Eu cred ca de la bun inceput te-a perceput asa si in realitate o iubea pe fosta. Damtine la tine dar ca la o sora mai mica, nu ca la o iubita daca nu poate sa se rupa de trecut si de fosta iubita. Stiu ca e greu dar trebuie sa te despari de el

| Jacksy explică (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

Paii. s-a despartit de fosta lui iubita. Doar ca ne-am certat odata si respectiva l-a sunat, si na, cum eram certati. s-au reimpacat

| Anemarrie124 a răspuns:

Buna~~! Pai in fiecare relatie trebuie sa existe intelegere! Ar trebui sa vorbesti cu el sa ii explici totul si sa il pui sa aleaga oric fosta lui prietena, ori tu? Adica ce imi spui tu e un fel de "menage a trois" Inteleg ca ti la el dar ar trebui sa te gandesti ca nu este ceva normal, mai ales daca tu vrei o relatie serioasa daca te iubeste va ramane cu tine.straight faceGandeste`te ai putea sa iti gasesti un baiat care sa te vrea doar pe tine.Dar acum iti este greu pentru ca ti la iubitul tau, inteleg perfect. Dar nu poti continua asa, chiar daca acum esti oarba de dragoste!

| Jacksy explică:

Multumesc tuturor pentru sfaturi. M-am despartit de el tongue

| crystyano37 a răspuns:

Lasa-l fato! Vrea sa o "arda", si la propriu si la figurat, la 2 capete! Si cum poti sa zici ca esti matura daca accepti sa fie si cu tine si cu aia? Da-ti doua palme si trezeste-te la realitate!