| oana_4548 a întrebat:

Unele persoane din gasca mea(baietii) imi spun ca uneori nu stiu vorbii cu ei frumos..ma comport ca si o copila ce sa fac sa isi schimbe parerea(ps imi placce de o un baiat din aceasta gasca). fundita

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fara suparare,poate ca si esti o copila,pentru ca nu ne spui ce varsta ai.
Ca sa te integrezi in orice grup,trebuie sa stii sa taci.
Si sa asculti.
Doar observandu-i pe ceilalti,modul in care vorbesc,modul in care se comporta,vei putea sa pricepi modul in care ei functioneaza si sa-ti alegi dintre ei,doar pe cei care vezi ca judeca si reactioneaza ca si tine.
De multe ori,faptul ca-ti impui parerea fara sa judeci sau reactionezi nepotrivit, te pune intr-o lumina ciudata si ii face pe ceilalti sa se indeparteze sau sa te judece.
Stai o zi, doua si asculta-i, lasa-i si pe ei sa-si spuna parerea, vezi cum privesc ei un lucru sau altul si vei intelege singura unde gresesti.

| sandra2012 a răspuns:

Pai ia gandeste-te: ei sa isi schimbe parerea sau mai intai tu comportamentul si abia apoi ei parerea? Din cate inteleg problema e la tine nu la ei.

| ale23 a răspuns:

Pai incearca sa fi mai serioasa sa nu razi din orice daca nu este cazul, daca cuiva i se intampla ceva naspa dar si amuzant i acelasi tip pentru tine incearca sa te abti, acest comportament ii deranjeza pe baieti, in al doilea rand ar trebui sa te gandesti inainte sa spui ceva pentru ca poate spui o mare prostie, nu rade din orice toate acestea incearca sa le faci cu cea mai mare ambitie in fata baiatului pe care il placi poate va apreciahappy

| Zeref a răspuns:

Cati ai ani?