| TheScamy a întrebat:

Am o problema.Si as vrea sa ma ajutati:X.Eu am stat cu un baiat. Mama a aflat.Eu cu el eram ft linistiti si mergem in oras, si eram ft fericitzi impreunabig grin:XDar mama cand a aflat m-a certat spunand-umi ca sunt prea mica pentru asa ceva. Dar si acum stau cu baiatul ala.Noi ne iubim ft mult.Si de akea nu ne-am despartit cand m-a certat mama. Spune-tim km sa ne mai vedem.Pe mess vb tot timpul cu el nici nu mai stiu cand am iesit ultima oara din casa.Stau cu el pe mes si atat facem vb unu cu altul, spunand-une cat de greu ne e fara sa ne sarutam si fara sa ne tinem in bratesad, noptzi intregi vb cu el la tel, plangand, si suspinandcryingVa rog ajutati-masad

Răspuns Câştigător
| CookieMonsta a răspuns:

Spune-i mamei tale ca v-ati despartit, si cand iesi spui ca iesi cu o prietena [ Anunta-ti si prietena in caz ca mama ta vrea sa vorbeasca cu ea ] si mergi cu prietenul tau intr-un loc in care nu te-ar prea putea vedea cunoscutii mamei tale.
PS : m-a * spunandu-mi * m-a* spuneti-mi *

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In mod sigur, mama ta are motivele ei, foarte bine intemeiate.
Dupa cum scrii, nu cred sa ai mai mult de 11-12 ani, deci, mai timp destul sa ai un "iubit", cand vei mai creste.
Daca, prin absurd, ai mai mult decat aceasta varsta, ai si o mare problema: trebuie sa-ti vezi de invatat, pentru ca ai o gramada de lacune, care nu vor disparea de la sine, vorbind pe mess.

| DianaScorpio a răspuns:

Provoac-o pe mama ta la o discutie deschisa despre acest subiect. Explica-i faptul ca simtiti ceva unul pentru celalalt, explica-i faptul ca esti suficient de "cu capu pe umeri" pentru a avea o relatie cu un baiat, etc.
Fi calma si ferma cand vorbesti cu ea, sustineti punctul de vedere cu argumente clare si logice. Si bineinteles, ai grija ca discutia voastra sa nu degenereze intr-o cearta!
Unul dintre cele mai importante elemente in orice tip de relatie este comunicarea.
Si apropo, cati ani ai?

| birdie14 a răspuns:

Bine...si cam cati ani ai?
E probabil ca mama ta sa aiba drepatate...si gandeste-te,iubirea e trecatoare...Pot sa bag si mana in foc,ca peste cativa ani nici nu o sa mai auziti unul de altul. Dragostea asta a ta este doar de moment.
Cat despre intrebarea ta propriu-zisa,ii poti spune mamei tale ca iesi in oras cu niste prietene,dar tu te duci cu asa-zisul iubit,sa va giugiuliti.
Bafta, sper ca stii ca daca te va prinde mama ta din nou cu el, o sa ai de suferit.

| Graphee a răspuns:

Bună Atenutsa,
- Am văzut multe întrebări de genul: "Ce să fac să mă întâlnesc cu prietenul pe ascuns?" Dar să ştii, că nu rezolvi nimic prin aceste 'metode'. Nu o considera pe mama ta, o fiinţă care îţi vrea răul. A făcut asta, din instinct, iar dacă iubeşti pe cineva mult mai mult decât pe părinţi, atunci e grav. Nu zic că nu trebuie să ai un iubit, dar totuşi... Tot părinţii îţi sunt alături şi la bine şi la greu. Încearcă să vorbeşti cu mama ta, despre problema ta, spune-i că îl placi pe acel băiat şi aşa mai departe.

P.S: Apropo, câţi ani ai? De' mama ta s-a supărat aşa?!

| Andrei112011 a răspuns:

O sa-ti treaca iubire, iti va trece.

| TheScamy explică (pentru Andrei112011):

Cu tine normalsmugkisslove strucklove struck

| Andrei112011 a răspuns (pentru TheScamy):

:X:X:X (ce robot poponar, cica majuscule)

| TheScamy explică (pentru Andrei112011):

:X:X:X:X:X:X:X:X "robotu e prost " "citestidegeaba, nu si asta:te iubesclove strucklove strucklove struck"

| ღHinataღ a răspuns (pentru TheScamy):

Beak

| Dalma_6361 a răspuns:

Daca mama ta nu este de acord atunci are motive bune.Eu zic sa o asculti pe ea. Oare merita un baiat sa se supere mama ta pe tine? puneti aceasta intrebare si daca da atunci sa te intalnesti cu el in continuare dar daca nu atunci lasa-l

| RobbyRobby1998 a răspuns:

Primul lucru conteaza varsta. Dupa varsta te poti baza pe totul. Daca ai cumva 12-13 ani uita de relatia cu iubitul tau. Imi pare rau!