| AriannaAri a întrebat:

Am si eu o problema, sper sa ma ajutati...
Astazi m-am certat rau de tot cu iubitul meu (cu, care am o relatie de aproape 2 ani) pentru ca azi dimineata vorbeam cu el la telefon si mi-a zis ca merge cu sorasa pana la magazin, atunci eu i-am zis "Ok, du-te" iar deodata am auzit "Pa-pa Arianna" din partea lu sorasa. Cand am auzit m-am enervat de numa numa pentru ca nu a fost un "Pa-pa" spus frumos, ci un "Pa-pa" ironic si mentionez ca eu nu o prea agreez pe sorasa pentru ca a facut prea multe. Ok, a mers la magazin cu ea, a venit acasa, m-a sunat si am inceput sa ma cert cu el pentru ca nu i-a zis nimic cand a auzito cum a vorbit, a recunoscut si el ca sorasa a fost ironica cu mine dar tot nu i-a spus nimic.
Credeam ca va fi o cearta banala dar nu, el a inceput sa ma jigneasca (nenorocita) chiar daca eu nu l-am jignit deloc, iar dupa mi-a zis "Adio pentru totdeauna". Cand am auzit i-am inchis telefonul in nas; el a incercat sa ma mai sune dar nu i-am raspuns iar dupa mi-a trimis un mesaj in care zicea "Scuze iubire pentru ce am zis, nu am vrut dar eram nervos la maxim, iarta-ma te rog.".
M-am gandit sa numai vorbesc cu el pentru cateva zile, sa nu ii raspund la telefon deloc pentru ce mi-a zis, credeti ca as proceda corect?

Răspuns Câştigător
| Aly07 a răspuns:

Viata este cel mai dur profesor, sti de ce? Pentru ca te scoate la lectie inainte sa ti-o predea. Orice decizie este corecta atat timp cat este a ta. Nu conteaza daca gresesti sau iei decizia corecta, atat timp cat inveti din asta. Bafta happy

10 răspunsuri:
| PяInCєSs a răspuns:

Urat din partea lui, nu asa se vorbeste cu o fata mai ales ca sora lui are vina pentru cearta asta, ar trebui sa ii spui ca sora lui sa nu se mai bage, nu cred ca te merita in plus el de ce era nervos? Ca ti-a vorbit tie sora lui asa? Pai trebuia sa isi reverse nervi pe ea nu pe tine asta ar trebui sa ii spui, ai grija totusi daca nu vrei sa mai vorbesti cu el cateva zile ca nu cumva el sa nu mai vrea dupa sa va impacati, gandeste-te bine ce vrei sa faci happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite...data viitoare NU mai dramatiza.Nu te mai certa cu el din cauza asta.Nu ai de unde să ştii că nu i-a atras atenţia în timp ce mergeau la magazin sau imediat ce a închis telefonul.Îţi dai seama că, din moment ce a fost nervos, l-a deranjat reacţia surorii sale.
Nu cred că nu se ceartă cu ea. poate nu vrea să recunoască sau nu vrea să ştii tu...(bărbaţii...sunt complicaţi, mda)
Nu o mai băga în seamă pe tipa aia şi încearcă să nu te mai laşi afectată de vorbele ei..asta vrea ea, să te enervezi şi să te cerţi cu el.De aceea, fii indiferentă cu ea.Las-o să spună ce vrea dânsa,să fie ironică, stupidă, cum vrea. dacă atâta îi poartă capul, asta e.

Ai grijă ce faci pe viitor şi o seară plăcută, Adriana.

| 404namenotfound a răspuns:

Nu te merita daca iti vorbeste astfel. Tu decizi daca ii acorzi sau nu o a doua sansa.

| Smileforme40 a răspuns:

Si iubitul meu a facut o gafa asemanatoare.Suntem impreuna de un an. Daca il iubesti cu adevarat iarta-l, dar nu uita! Odata si odata o sa vina si randul tau sa iti iei revansa pentru cuvintele alea.Asteapta-ti randul doar!winking

| Aly07 a răspuns (pentru Smileforme40):

Mda... si asa se va crea o relatie bazata pe respect. Ma rog.

| AriannaAri explică (pentru Smileforme40):

M-am gandit sa-l iert dar dupa, gandindu-ma mai bine, mi-am dat seama ca daca ierti o persoana imediat, acea persoana nu isi v-a da niciodata seama cat de mult a gresit si poate v-a reface greseala. De aceea poate e bine sa o lasi cateva zile, sa o ignori asa isi da seama ca a gresit.
Oricum, nu vad de ce ar trebui sa ma injosesc eu si sa-l jignesc cum m-a jignit el. Pana la urma, cum zice si acel proverb: "Ce tie nu iti place altuia nu face.".

| Smileforme40 a răspuns (pentru AriannaAri):

Nu am zis sa il jignesti.Sunt mii de moduri de a te revansa si care pe el ar putea sa il doara mult mai mult decat te-a durut pe tine cand ai auzit cuvintele acelea. Daca totusi asta vrei sa fie lectia pe care i-o dai, din punctul meu de vedere nu este suficient.Baietii sunt baieti, orice ar face si poate unele chestii le fac numai ca apartin sexului tare si vor sa se dea "cocosi".

| FANDecE a răspuns:

Din spusele tale se deduce ca el este copil pana in 16 ani are, pai desigur ai proceda corect, chiar foarte corect, el in timpul asta se va gandi si daca ii merge mintea isi va da seama ca greseste si ii va inchide gura sorasei, asta daca e destept

| AriannaAri explică (pentru FANDecE):

Are 19 ani...
Oricum multumesc pentru raspuns.

| Kalda_Ciocolata_1987 a răspuns:

Pai depinde de tine, daca inca il mai iubesti ca inainte.happy. Daca chiar il iubesti iarta-l `! Sunteti impreuna de 2 ani si nu trebuie sa lasati o cearta banala sa strice acesti 2 ani frumosi straight face. El trebuie sa ii explice surorii lui ca nu trebuie sa se bage, daca chiar ii pasa de tine si te iubeste love struck Si, daca isi cere iertare explica-i si lui ceea ce simti tu si treceti peste, pestru ca, totusi, sunt 2 ani si nu trebuie sa lasi o cearta sa strice cei 2 ani:X Sper ca te-am ajutat :*