| MoReTtA a întrebat:

As avea nevoie de ajutorul Vostru va rog!
Am 18 ani, sunt in Italia si stau cu un baiat de 1 an si 3 luni, el are 20 de ani (astazi fiind aniversarea noastra), dar parca stau singura, sincer va spun. Sa intamplat ca la 7 luni de cand stateam impreuna, sa ai gasesc niste comversatii pe yahoo care el vorbise cu fosta lui din romania. El fusese in Romania in vara trecuta dar eu nu am putut merge din cauza unor probleme in familie, in fine. Dupa ce se intorsese din romania asta fiind prin la sparsitu lu august vorbise cu fosta lui si aia l-a intrebat:
Ea: Vazand ca nu mai avem nici o treaba, si ca intr-un final am ramas amici, as vrea sa stiu sincer daca mai simti vreo ceva pentru mine…?
El: Sincer nu stiu, dar sunt sigur de o singura chestie, ca as lasa totu de aici si as fugi in Romania.
Si alte comversatii cu mai multe care le intreba "cand mai vi pe la mine, cand ne vedem sa imi dai un sarut dulce si altele…"
Asta dupa ce fusese in pat cu mine 7 luni fiind si primul meu baiat, ganditiva cum m-am simtit in momentul acela. In fine. Ne-am lasat si dupa o saptamana l-am iertat pentru faptul can u puteam sta fara el. Tot asa am contuniato in certuri pana inainte de sarbatori, ce ne certasem pentru o simpla gluma care i-am facut-o si ce mi se pare absurd sa se supere. Dar inainte de asta cu cateva zile in urma un amic de a lui la influentat spunandu-i ca : "Ba esti prost daca mai stai cu ea, ca daca vrea sa te insele, te inseala si pe fata si multe altele…" si eu chiar si ma jur ca nu l-am inselat niciodata, nu am incercat niciodata nimic cu nimeni, nu am glumit sau facut vreo ceva ciudat cu cineva. NICIODATA! Sa intamplat ca intr-o sambata, eu fusesem la munca si dupa ce iesisem l-am sunat mi-a raspuns si era beat mi-a zis ca e la discoteca (noi nu mergeam niciodata unu fara celalalt, asta nici acum) i-am zis ok vorbim maine. A doua zi l-am lasat ca nu mi-a dat nici un semn toata ziua. Am zis gata nu mai merge chiar deloc. Luni dimineata aflasem ca in seara aia la discoteca fusese cu una in pat, si ca cu sora aleia sa sarutat. Nu am mai tinut pentru o saptamana legatura si intr-o seara a zis ca vrea sa-mi vorbeasca. Ma intrebat ce mi-a zis amicu lui: i-am zis ca nimic de rau si ca cu timpu o sa-mi treaca, dar intr-adevar amicu lui imi zicea sa il las ca nu ma merita, ca ar trebuie sa ai fie rusine sa dea ochii cu mine, ca se lauda la alti ca f…pe aia si multe altele, dar prietenu meu mi-a zis ca ma vorbea de rau la el. In fine. Ne-am mai vazut, am mai iesit impreuna timp de vreo 3 saptamani dar in timpul ala chiar daca eram nervoasa pentru faptul ca m-a inselat s-a intamplat sa se sarutam si sa mergem in pat de 2 ori sad. Dupa ceva timp ne-am impacat si el imi vorbeste foarte rece, se comporta rau, imi vorbeste ca si cum m-ar comanda, si ma face sa ma simt de multe ori un nimic. Spunandumi ca e uni il inteleg niciodata, can u as avea niciodata cum sa il inteleg, ca eu nu ai stau aproape niciodata dar intr-un an si 3 luni el nu a vrut niciodata sa-mi vorbeasca de problemele lui, chiar u eram aia care incerca sa il mai traga de limba si multe altele. Ne-am hotarat acum o saptamana sa o lasam mai moale cu prieteni si sa stam mai mult singuri, doar pentru faptul ca am vazut ce prieteni avem langa noi, si in plus el beia in fiecare seara. Mie baiati alcolisti nu imi plac.
Acum nu vreau decat un sfat de la voi si sa imi spuneti ce as putea face. Ca daca il las stau rau, plang, nu mananc si altele dr nu pentru can u vreau, ci can u pot. Chiar ultima oara cand ne-am lasat slabisem 8 kg :s. Daca stau cu el iar stau rau nu stiu…ma simt singura si mereu atacata.
Ma scuzati pentru greseli si timp pierdut!

Răspuns Câştigător
| Alystar a răspuns:

Atunci ce pot sa iti zic, mult succes in continuare (la suferit 20/20)
inca ceva : daca suferi acum 24/ 24 suferi pentru o luna, daca alegi sa suferi 20/20 atunci cred ca vei suferi mai multe luni/ani. fa un calcul!
mult succes!

29 răspunsuri:
| MoReTtA explică:

Stau extrem de rau! crying

| MoReTtA explică:

Bună băieți!
Tocmai am intrat pe TPU și am recitit ce am scris cu toate răspunsurile date de voi...
Va mulțumesc din noiu dar va dau o veste proastă... după atâția ani eu încă stau cu băiatul respectiv, mie rușine dar ....asta este realitatea! sad

| Alystar a răspuns:

NU vreau sa te influentez dar eu cu asa bruta nu as sta nici in ruptul capului daca as fi fata.
Cat ai de gand sa mai fii carpa lui de sters pe jos? Revino-ti! Ast e dragoste?
Stiu ca nu ai nevoie de reprosuri ca esti satula dar, eu iti zic mai bine lasa-l de tot, nu mai vb cu el absolut deloc, o sa suferi cateva luni dar o sa-ti gasesti pe altcineva.
Din ce ai zis tu, el te ia de proasta. Fu*e la alea de numai poate si dupa aia se intoarce la tine. Ar trebui sa nu aiba tupeul sa te priveasca dar asa sunt specimenele astea, ii merge odata, te prosteste de fiecare data.
Intro relatie este necesar iubire, respect, comunicare, daruire; la voi cate din acestea sunt?
Raspunde-ti tie si ai sa vezi daca meriti sa fii carpa unui idiot.
Daca nu te pretuieste nu mai sta cu el deloc.
Ce daca a fost primul barbat din viata ta? Asta este! Mergi mai departe! Viata e frumoasa si plina de surprize. Vei suferi o perioada dar la un moment dat vei putea sa te indragostesti din nou.
Iarta-ma ca am fost atat de dur dar un asemenea tip merita ura nu dragoste! Se foloseste de tine si te trateaza ca pe o curva la care se duce doar cand are nevoie! Eu cred ca meriti mai mult!
Daca te-ar iubi nu s-ar mai comporta asa! Crezi k poti sta o viata intreaga langa o persoana pe care o iubesti si care NU te iubeste? Mai devreme sau mai tarziu vei pune capat. Mai bine pui capat acum!

| MoReTtA explică (pentru Alystar):

Mersi pentru ajutor. Cu acele fete nu mai tine legatura, si fata cu care el a fost in pat cate o data vine acasa la mine ca e sora lu cea mai buna amica a fratelui meu sad
Nu pot, asta e problema ca nu pot sa il las. Tin prea mult la el, chiar multi m-au intrebat dar am ajuns in halu ca sa nu pot sta fara el si le-am zis adevaru "DA". Am incercat sa il uit in perioada cand ne-am lasat dar cum fac daca orice loc din casa mea, orice loc de afara, pe unde merg il vad numai pe el, imi aduc aminte de el. Eu nu mai sunt in stare sa dau alta posibilitate la nici un baiat sa ma cunoasca. Am cunoscut atatia baieti, nimic :-si mai mult ca amici nu ai pot vedeasad
Pentru mine exista doar el! crying Chiar m-am saturat, de la prieteni nu aud nimic altceva decat ca "faci numai ce imi spune el" si de ce nu imi dau seama? sad
Oricum sunt sigura ca atunci cand eu o sa pun punct relatiei o sa fie prea tarziu sa recupereze totu (cum a facut mereu) pentru ca, o fata care il iubeste din tot sufletu, l-a tinut in palme si i-am dat libertate cat a vrut greu o sa mai gaseasca!

| Alystar a răspuns (pentru MoReTtA):

Faptul ca tu realizezi ca il iubesti foarte mult si faptul ca intelegi ca el iti face doar rau inseamna ca esti realista si ca ti-ai dat seama cat de mult iti dauneaza aceasta relatie.
Daca vrei sa scapi e foarte usor, in primul rand ia-l la o discutie serioasa si explica-i rolul tau in aceasta relatie, explica-i rolul lui in aceasta relatie. Explica-i faptul ca tu nu esti carpa lui si nici femeia de schimb, explica-i ca il iubesti foarte mult si da-i un ultimatum : daca o singura data te mai inseala va ramane cu celel inselate.
Daca te mai inseala, in momentul in care ai aflat termin-o cu el, oricat de tare te-ar durea si incearca sa nu iei legatura cu el absolut deloc, nu ii vorbi (te va durea enorm) dar gandeste-te ca daca nu te iubeste oricum nu il vei tine langa tine. Se va indragosti de alta si va pleca cu ea, si tot cu buza umflata vei fi. De ce sa nu fie alegerea ta? De ce sa aleaga el?
Eu iti zic o chestie, de pe la 13 ani am fost un fustangiu, cred ca aveam o prietena pe saptamana pe care o aveam si in pat, dupa o saptamana ii dadeam eject, nu imi pasa, ma durea incot de femei; apoi acu 3 ani am cunoscut-o pe iubita mea de acum, ne iubim, ne respectam, locuim impreuna, avem o relatie frumoasa, Dar daca m-ar insela o singura data in secunda doi pun capat oricat de tare m-ar durea si ea ar face la fel. Crede-ma am fost un fustangiu si in 3 ani nu am inselt-o niciodata deoarece o iubesc si o respect.
Cine inseala odata si este iertat, nu se va opri sa insele doar odata!
Daca tu iti accepti soarta si statutul de femeie de casa care e pe locul 2, statutul de femeie inselata, de femeie care nu este iubita... atunci e strict problema ta, dar gandeste-te la viitor, gandeste-te daca ai un viitor cu el, gandeste-te daca il vezi pe actualul tau iubit ca fiind tatal viitorilor tai copii, gandeste-te daca te vezi in viitor ca fiind aceeasi femeie nerespectata de catre sot.
Daca el acum isi aduce in casa ta "femeile care i-au fost in pat" (sora celei mai bune amice a lu fratemiu), pai cum o vedeam sa fiu in locul tau o luam de par si dadeam cu ea de pamant de curva, asta va face tot timpul.
Gandeste-te la cat rad ei de tine pentru faptul ca il ierti sau nu il parasesti (ex: uite proasta de femeita, poti sa fu*i pe alta si de fata cu ea si tot o sa te ierte ).
Prietenii tai iti vor binele, de asta poate sfaturile lor seamana cu ale mele, in fond, ai scris aici deoarece vroiai pareri si sfaturi sincere, nu?
Eu ti-am dat sfaturile, de aici tine doar de tine sa faci ceva bun pentru viata ta. Lasa-l, altfel in curand o sa fii in stare sa iti faci singura rau din cauza lui sau mai faci alte minunatii, doamne fereste.

| Alystar a răspuns (pentru Alystar):

Inca ceva, aici ai raspuns cuiva cu un sfat:
http://www.TPU.ro/utilizator/kbnx/raspunsuri-castigatoare/, de ce nu pui si tu in practica sfatul pe care tu l-ai dat si anume :" Acum nu trebuie decat sa mergi inainte si sa iti cauti pe altcineva la lumea nu se termina la ea. Mai sunt atatea fete, de asta te plangi? Nu are rost...;)"
Deci tu ai dat sfatul asta si sa nu aud chestii de genul ca la mine nu se potriveste, ca se potriveste prea bine.

| MoReTtA explică (pentru Alystar):

Am incercat, si nu numai o data dar pare ca vorbesc singura. Raspunsurile lui sunt "BINE AMO BINE" ce pot sai mai zic. El zice ca eu il acuz mereu pentru faptul ca s-a schimbat foarte mult si ca eu nu stiu daca ma mai iubeste sau nu. Imi zice ca poate eu sunt problema, poate eu nu imi dau seama cat de mult el ma iubeste, si ca am ceva gresit in comportamentu meu. bho :-s. Problema mea e ca momentan zic da ma schimb, si cand il vad langa mine ma molesesc, nu pot sa ai mai zic nimic ca dupa iar se enerveaza si imi vorbeste urat! Cè nu ma injura si alte chesti ci doar imi zice niste cuvinte care nu cred ar ar fi trebuit spuse. Nu imi este asa usor, nu pot, ma crezi ca sunt cazuta la pamant? Nu ma pot schimba, si nu inteleg care e problema mea. Nu ma mai recunosc, inainte eram asa indiferenta si nu ma interesa nimic ce era in jurul meu si acum uite oh go on am ajuns la picioarele lui mai rau ca o carpa crying
Ati mai zic ca si inainte de relatia asta am mai stat vreo 4 luni, noi ne cunoastem de 4 ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MoReTtA):

Ce pusca mea mai vrei sa auzi? Sa iti zicem noi: stai draga fara griji, o sa te iubeasca numai pe tine pana la sfarsitul zilelor? Bine. Stai draga fara griji, o sa te iubeasca numai pe tine pana la sfarsitul zilelor.
Hai, gata, fugi si cauta-ti un baiat ca lumea, ca e Terra plina de ei. Ce, crezi ca esti prima sau ultima din univers care trece printr-o deceptie? Zi mersi ca nu te-a lasat nitel gravida, sa vezi atunci ce naspa e sa te desparti.

| Alystar a răspuns (pentru MoReTtA):

Faptul ca tot timpul incearca sa dea vina pe tine cum ca ai fi tu problema (asa inteleg eu) denota faptul ca pe el il intereseaza la tine doar sa aiba o proasta care sa il slugareasca.
Daca te-ar iubi:
1. nu te-ar insela
2. nu ti-ar vorbi urat ("doar imi zice niste cuvinte care nu cred ar ar fi trebuit spuse")
3. nu s-ar enerva cand ii explici ca aveti o problema
Eu te inteleg ca esti la pamant, dar omul asta te face pe zi ce trece sa decazi din ce in ce mai mult.
Zici ca atunci cand esti in preajma lui te molesesti si nu ii mai zici nimic ca se enerveaza, si ce daca se enerveaza intr-o relatie amandoi sunt egali.
Eu zic sa il parasesti si timp de o luna sa nu ii vorbesti deloc!
Nu prea vad eu de ce astepti sa se schimbe el. NU SE VA SCHIMBA! NU TE IUBESTE! oricat de mult incerci sa te pacalesti!
Eu am fost exact ca el, stiu cum procedeaza astfel de specimene si ma bucur ca am intalnit o fata care sa ma schimbe!
Te rog gandeste-te si la tine si nu ii mai gasi scuze. Gandeste-te cand faci sex cu el, ca poate se gandeste la tutele lui!
Mult succes si sper sa ai curajul sa iti salvezi viata, TU, pentru ca tu ai puterea de a hotara.
Lasa naibii dragostea! O sa iti treaca! Fii puternica!

| MoReTtA explică (pentru anonim_4396):

Buah ce rau estilaughing eu nu pretind draga sa ma iubeasca pana la sfarsitul zilelor ca nu a zis nimeni ca noi o sa mai stam impreuna mult timp, nu a zis nimeni ca eu ma voi casatori cu el. Eu nu am de unde sa stiu ce viitor imi poate oferi el, nu am de unde sa stiu daca chiar ar putea sa imi ofere un viitor, nu pot sa stiu nimic. Nu stiu daca ma intelegi dar nu imi este asa usor sa ii zic "hai ciau" asa de o data. Tin enorm de mult la el si nu pot sa il las in momentu asta. Eu am nevoie de o persoana care poate sa imi deschida ochii si ca sa ma ajute incet incet sa ma racesc de el, altfel eu nu il pot lasa. Nu am zis ca sunt prima si ultima persoana care trece prin aceasta deceptie, am zis ca am nevoie doar sa trec cat mai repede de asta ca nu mai pot merge inaintewinking

| MoReTtA explică (pentru Alystar):

El mi-a zis ca s-a saturat sa auda de la mine ca nu il cred ca nu ma iubeste, si a zis ca daca nu ma iubea nu mai statea in momentu asta cu mine si atunci cand m-a inselat a zis ca din cauza bauturi ca daca nu beia nu se intampla. Si daca nu ma iubea nu mai statea atata dupa mine ca sa ne impacam. Ieri mi-a zis "aoo ai rupt pl" care a fost prima oara cand mia vorbit asa si am ramas prea rau :-s. Azi i-am zis de faptul ca ieri mia vorbit urat si a zis ca nu si-a dat seama, si eu i-am zis pur si simplu ca eu nu mi-as permite sa ai vorbesc asa nici in gluma! Mia zis acelasi raspuns "BINE AMO BINE" si nu stiu cum a venit vorba i-am zis ca in ultimu timp se cam enerveaza din orice si el imi zic "MAI BINE TACI!" i-am zis ok...cand am ajuns in fata blocului mi-a zis "scuze" cu jumate de gura (ca el nu isi cere scuze niciodata ) si ca s-a enervat ca a vazut ca erau 2 prieteni de a lui ce ma fixau. straight face Nu stiu, ma simt comandata.straight face!

| Alystar a răspuns (pentru MoReTtA):

Uite, daca tu vrei sa il crezi ca de la bautura ca bla bla e strict problema ta, dar eu ceea ce te-am sfatuit te-am sfatuit din punctul de vedere al unui baiat care in tineretile lui (am 24 acum si iubita de 3 ani, si o iubesc mult ) a facut mult rau multor fete, le-am facut sa sufere si am profitat de ele la maxim. Imi pare rau acum dar atunci nu gandeam asa.
Cunosc specimenul de baiat profitor si de aceea iti zic ca prietenul tau ba bea iar si te va insela iar.
Faptul ca s-a enervat cand te-au fixat prietenii lui inseamna ca e orgolios si ca te considera un trofeu, in nici un caz nu e gelozie din dragoste.
Prietenul tau din cate observ eu ii place sa aiba o proasta acasa care sa nu iasa din cuvantul lui, in timp ce el isi face de cap oricand si oriunde.
Tine minte : cine inseala odata va insela tot timpul!
"daca nu te iubea, nu mai statea dupa tine atata ca sa va impacati " - asta e duma mare, esti trofeul lui si nu suporta gandul ca el sa fie cel parasit.
Faci ce vrei tu dar o sa se plictiseasca de tine, si te va parasi el.
Spune-mi si mie o chestie : unde locuiti, a cui este casa? a ta sau a lui? lucreaza? lucrezi? in afara de sexul normal ii mai faci si alte favoruri?
iti pun toate intrebarile astea pentru a raspunde la intrebarea : cu ce profita de tine?
In primul rand te simti comandata, asa este intr-o relatie? unul comanda si celalalt executa?
In al doilea rand de fiecare data cand ii explici ca aveti probleme si trebuie rezolvate el iti zice "bine AMO BINE ", sau incearca sa dea vina pe tine ca esti paranoica, ca nu il crezi, etc. Asa se procedeaza intr-o relatie?
Iubitei tale ii zici : "aoo ai rupt pl", in gluma cand sunteti amandoi bine dispusi, nu ca repros si nici pe un ton agresiv.
Nu te cunosc, dar chiar as vrea sa scapi din lanturile unui idiot care nu stie sa aprecieze femeia de langa el!
Raspunde-mi la intrebarile pe care ti le-am pus. (la faza cu casa, nu ma intereseaza adresa, sa nu ma intelegi gresit ci doar a cui este locuinta respectiva)

| MoReTtA explică (pentru Alystar):

Deocamdata nu locuim impreuna, dar aveam si planurile astea. El mai lucreaza cu taicasu. Eu inca stau cu ai mei, nu lucrez ca unde am lucrat au inchis studiu. Incearca mai mereu sa dea vina pe mine.

| Alystar a răspuns (pentru MoReTtA):

Deci :
1. nu mi-ai raspuns la intrebari
2. faptul ca tot timpul da vina pe tine arata ca fuge de raspundere
3. Sfatul e acelasi : PARASESTE-L!
4. Stiu ca vei suferi, dar iti va trece si vei gasi un alt baiat mai bun care sa te iubeasca si care sa te repecte, doar ca prietenul tau nu este acea persoana.
Cand cineva alege sa insele atunci stie ca risca sa ramana fara acea persoana.
EL a ales! TU ce alegi? (care sa fie spre binele tau )

| MoReTtA explică (pentru Alystar):

Ti-am zis ca nu locuim impreuna, ne vedem in fiecare zi. rar sa nu ne vedem o zi. El lucreaza si eu nu. Si nu inteleg la ce te referi cu "alte favoruri" in afara de sex normal.

| Alystar a răspuns (pentru MoReTtA):

Oral / normal / anal (nu ma intereseaza) dar ma gandesc poate te foloseste pentru asta? sau poate te inseala din cauza ca nu ii oferi astea.
Inselatul nu are scuza! Daca ai alta parere asta e.
Sper doar sa nu mai suferi atat de mult!
Nu te supara ca sunt atatde pornit pe prietenul tau, tu ai intrebat, eu ti-am raspuns. Mai departe tu faci ceea ce crezi ca e mai bine pentru tine.
Raspunde-ti tie la cateva intrebari :
esti fericita?
esti pregatita sa imbatranesti alaturi de el stiind ca te-a inselat si o sa te mai insele?
este egalitate in relatia voastra?
cand te culci cu el nu se gandeste la amante?
Ia o hotarare, nu mai sta!

| MoReTtA explică (pentru Alystar):

Poi facem normal, mai mult de atata nu ai pot da si nu cred ca pretinde mai multhappy.
Fericita? Poi sincer nu! De cand stau cu el mai mult am plans decat sa rad, nu mai stiu ce inseamna cuvantul fericire! Nu am de gand sa imbatranesc alaturi de el, nu as vrea. Egalitate? Nici una laughing

| Alystar a răspuns (pentru MoReTtA):

Deci, paraseste-l si spune-i ca nu te merita!
Tu ai zis : nu esti fericita, ai plans mult de cand esti cu el, nu stii ce e cuvantul fericire, nu exista egalitate, si nu vrei sa imbatranesti alaturi de el. Si atunci intreaba-te : de ce mai stai cu el?

| MoReTtA explică (pentru Alystar):

Pentru ca il iubesc si daca il las stau mult mai rau de cat stau acum. Macar daca stau cu el nu plang 24/24 h ci 20/20 h laughing. Sincer imi este frica sa il las! Ca nu vreau iar sa ma inchid, sa plang, sa imi fac rau degeaba...

| MoReTtA explică (pentru Alystar):

sad pffff

| MoReTtA explică (pentru Alystar):

Ultima intrebare... daca nu ma iubeste de ce mai sta cu mine? Asta ma intreaba el mereu :-sstraight face

| Alystar a răspuns (pentru MoReTtA):

Pentru ca te poate domina!
pentru ca te poate comanda!
pentru ca, chiar daca te inseala, tu il ierti si il crezi cand iti zice ca e de la bautura!
pentru ca te poate amagi foarte usor!
cu alta nu i-ar merge. :d
cand te mai intreaba : "daca nu te iubesc de ce mai stau cu tine?" raspunde-i cu raspunsurile pe care ti le-am dat eu.

| MoReTtA explică (pentru Alystar):

Poi ar putea sta cu alta care nu l-ar enerva asa usor ca imi zice cate-o data ca nu ma mai suporta, si care i-ar putea da aceleasi chesti ce ai dau si eu. nu? neah.aia nu cred ca ar fi asa proasta ca mine laughing

| Alystar a răspuns (pentru MoReTtA):

Tu ai zis-o!

| MoReTtA explică (pentru Alystar):

Da asa e! eu am zis-o! laughing Eu am sa incerc. daca reusesc bine daca nu, nu stiu...sad

| Alystar a răspuns (pentru MoReTtA):

Gandeste-te la viata ta. fii si u egoista cum a fost el atunci cand si-a bagat putzza in amantele lui. ai si u o viata, de ce sa nu fii fericita?

| MoReTtA explică (pentru Alystar):

laughing da, ai dreptate! Mersi mult pentru tot! te :* dar sa nu se supere prietena ca ai dau si ei unuhee hee

| Alystar a răspuns (pentru MoReTtA):

Cu mare placere! nu se supara prietena, si ea sta pe TPU ca si mine si incercam sa ajutam lumea cand ne plictisim.
Succes!

| Alystar a răspuns (pentru MoReTtA):

Atunci ce pot sa iti zic, mult succes in continuare (la suferit 20/20)
inca ceva : daca suferi acum 24/ 24 suferi pentru o luna, daca alegi sa suferi 20/20 atunci cred ca vei suferi mai multe luni/ani. fa un calcul!
mult succes!

| Skinnerela a răspuns:

Ai dat de greu in viata ce sa faci o sa vina altele si mai grele dar important ce ar trebui sa faci si crede-ma ca iubitu asta a tau nu se schimba niciodata asa sunt unele genuri de baieti si iubitu tau face parte din acestea asa ca nu mai suferi atata langa o persoana care nu te respecta ca femeie dar ca si iubita esti tanara nu iti distruge tineretea cu un prost... sper ca ai citit si ca nu am prea lungit-o dar tias putea scrie o carte cu sfaturi despre persoane gen iubitu tau happy sa ai o zi frumoasa si bucurate de viata nu o transforma in calvar happy