| Alissonn a întrebat:

As dori sa stiu daca eu si tatal copilului nu suntem cununati, si eu as trece copilul pe numele de familie al tatalui mai primesc indemnizatia de crestere? [ mentionez ca sunt insarcinata in 6 luni]
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| EmanuelaZ a răspuns:

Da, o primesti. Nastere usoara si sa-ti traiasca bebe!

5 răspunsuri:
| madagascar a răspuns:

Daca lucrezi primesti, trebuie sa ia 12 luni neintrerupte pe cartea de munca pana in momentul in care vei ramane acasa.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Poti sa te cununi in ianuarie. da

| raluk27 a răspuns:

Dar nu mai bine faceti cununia civila pana se naste bebe si astfel evitati toata procedura de trecere a copilului pe numele tatalui?

| Aprettylittleliar a răspuns:

Bineînţeles că o primeşti. Naştere uşoară!

| Alissonn explică:

Multumesc