| Chocolateangeeeel a întrebat:

Buna TPU chiar am nevoie de un sfat. Am 18 ani si pana acum un an am avut o relatie de 2 ani care s-a terminat foarte urat, inca nu am reusit sa trec peste.Problema este ca de atunci nu ma mai pot saruta cu nimeni, nu stiu de ce efectiv nu mai pot... Nu am nevoie de glume penibile ca nu stiu, sau altele. Pana atunci nu aveam nicio problemasad

3 răspunsuri:
| Roxana121 a răspuns:

Probabil il mai iubesti pe fostul si il vezi pe el cind de fapt sta altcineva in fata ta.Este doar o perioda de timp apoi o sati revii la normal, ideea e ca nu te mai gindi la el si lasa loc pentru altcineva sa te iubeasca. bafta

| robertpaul a răspuns:

Timpul vindeca orice:amintiri neplacute, infidelitate, despartire, dusmani, lipsuri etc.Niciodata in viata ta sa nu te mai gandesti ca, la 18 ani totul se destrama.Ai viata inainte. Bucura-te de lucrurile prin care treci si inveti. Bucura-te de fiecare clipa pentrecuta langa cineva.Chiar daca cazi in fund, ridica-te din propria cenuse si renaste.Un sut in fund este intotdeauna un pas inainte.Nu-ti fie frica de nimeni, decat de tine insuti sa u te dezamagesti:fie emotional, sentimental sau psihic.Fiecare om are destinul sau, pe care nu il intelegem si nu-l poate modifica niciodata in totalitate.Cuget,deci exist. Daca in namol pe drum lasi urme de pasi, nu privi inapoi, doar in fata, pentru ca asa te vei indeparta de urme.

| Azµre a răspuns:

Câți ani ai?
E o prostie să te gândești la trecut și să stai în loc din cauza asta.