| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu o mica problema?
Pentru inceput caut un desen anim putintel cam vechi ce-i drept cam de prin anul 2000 sau 2001 cred.
In acest serial este vorba de un tip si o tipa care lupta impotriva unor forte intunecate, unor monstri si de cate ori doboara cate unul ( tipa avea un fel de bici cu panglica pot spune iar tipul desi avea multe arme, se axa cel mai mult pe niste ace care le arunca in acei monstri) ii transformau in piese( preferabil pentru ei caii) de sah ei strigand " Sah Mat" ca o incantatie si colectau acele piese nu stiu in ce scop pentru ca serialul era pe canalul nemtesc din cate imi aduc aminte.
Imi este dor sa revad acel serial mai ales ca n-am apucat sa vad tot dar si sa reascult acea melodie faina care incepea cu serialul.
Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| hinatakaname a răspuns:

Kamikaze Kaitou Jeanne - unul din preferatele mele.big grin Este atat de tare, ma bucur ca cineva inca se uita!

2 răspunsuri:
| SoloPC a răspuns:

Mda eu stiu doar schooby doo, tom and jery, si desenul ala cechi cu Velma si Fred.

| Lungoci_Maryan_1998 a răspuns:

Scooby doo tom si jerry scooby si shaghi fac echipa