| georgica112 a întrebat:

Daca strabunica(din partea tatalui) a avut 2 perechi de gemeni din cei 16 copii....si tinand cont ca nici bunicul si nici tata nu au avut gemeni ...eu sa am?
Ps: sunt baiat!

3 răspunsuri:
| LiviuVladut a răspuns:

Gemenii, tripletii si asa mai departe tin de mama...nu conteaza ce gene ai u...si ca sa te lamuresc si la faza cu bunica, genele se pastreaza 7 generatii, cu alte cuvinte, si stra-stra-nepoata ta poate mosteni genele strabunicii tale

| Alecs2012 a răspuns:

Chestia asta depinde de gena pe care o ai... tinand cont ca bunicul si tatal tau nu au avut gemeni nu cred ca exista sanse prea mari sa ai tu.Mai depinde si de gena fetei...cred! big grin Funda?:*

| mara2 a răspuns:

Cum vrei... nu conteaza