| andrealove24 a întrebat:

De ceva vreme ma frământa ceva... Sunt in vacanța de vreo 3 saptamâni si prietena mea "cea mai buna" încă nu ma sunat sa ma întrebe ce fac sau cum sunt... Obișnuiam sa ii povestesc tot ce fac si imi mai zicea si ea de-ale ei... Ma simt foarte ciudat am întrebat-o intr-o zi ce face, chiar dupa ce am plecat si mi-a răspuns sec, a vorbit sec pe tot parcursul conversației. Imi tot povestea despre o vecina de-a ei lucruri foarte urate si acum văd ca ii lasă comentarii la poze cu "i love you" etc... Lol... Am rămas socata sa văd ca in lipsa mea petrece timpul cu cei cu care ea știe ca eu nu am tangente si chiar am observat ca încearcă sa se împrietenească cu celelalte prietene ale mele, pe care ea cică nu le suporta... Chiar nu înțeleg ce sa întâmplat de sa distanțat asa de mine... Ce sfaturi imi dați?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa vorbesti deschis cu ea, intreband-o tot ce te nelinisteste.

| Mayhem666 a răspuns:

Si eu trec similar prin aceeasi chestie cu cel mai bun amic al meu, deci nu stiu ce sfat sa iti dau. Scuze!

| Lioana a răspuns:

Daca nu te cauta ea, cauta-o tu! Poate vrea mai multe prietene. Nici o problema. Ai si tu mai multe prietene.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te oprește cineva s-o suni tu sau să-i dai un mesaj? Dacă aștepți să facă doar ea ceva, normal că începe să caute oameni noi, chiar dacă e pe termen scurt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o ipocrita, nu mai insista sa-i fii prietena si ai grija ce-i povestesti ca nu stii cum le poate folosi impotriva ta.

| andrealove24 explică:

Problema e ca de fiecare data tot eu o sun sau ii trimit un mesaj... Deja m-am saturat...

| anonim_4396 a răspuns (pentru andrealove24):

Pai daca s-a obisnuit sa ii dai tu mesaje sau sa o suni, nu stiu de ce ai pretentii sa se schimbe treaba asta? Poate ca si ei i se pare ciudat ca nu ai mai sunat-o si poate de aceea iti si vorbeste mai sec, cum ai zis. happy