| Antonia679 a întrebat:

De curând am vorbit cu tatăl meu in legătură cu un telefon nou, iphone 6. A zis că mi-l cumpara de Crăciun dar nu mai rezist până atunci și îl vreau mai repede. Telefonul pe care il am acum nu mai merge asa de bine si vreau sa il schimb. Ideea e că nu știu cum să îl conving să mi-l ia mai repede, chiar am nevoie de acest telefon. Mulțumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

De ce ai nevoie de el asa de repede? Si ce telefon ai acum? Si de ce nu merge asa de bine? Pun pariu ca ai instalat tot felul de cleaner sau battery saver sau cacaturi de joculete. Tatal tau nu ti-a cerut nimic in schimb? Nu ti-a cerut gen sa iei doar 10 pe linie? Sau sa faci un sport? Sa te plimbi in parc, daca stii ce e ala.

| InVisible99 a răspuns:

Incearca sa-i explici ca asta care il ai nu mai merge, dar poate presezi prea mult si nu-l mai vezi nici de craciun laughing

| johnnny123 a răspuns:

Este o mare diferenta intre "a avea nevoie de ceva" si "a dori ceva".

Ai nevoie de oxigen, de apa, de mancare, de adapost. Un iPhone 6 doar iti doresti.

Tatal tau intelege asta, pentru ca este un adult. Tu nu intelegi asta pentru ca esti un copil.

Spune merci ca-l vei primi de Craciun, si ca vei fi unul dintre cei 0.5% din copii care au un iPhone 6.

| Radu284 a răspuns:

Ce trista e viata asta cand trebuie sa mai astepti 2 luni pentru ceva ce valoreaza probabil cat o luna de munca a tatalui tau...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar nu rezisti? Trist.

| RandyMarsh a răspuns:

Spune-i sa ti-l cumpere de Black Friday-ul viitor.Este mai devreme de Craciun, iar reduceri mai mari ca atunci nu ai sa gasesti.

| roberta7087 a răspuns:

Spune-i ca ti-l doresti atat de mult, incat esti dispus sa faci ce iti spune, sa iei note bune, etc. Sau ii poti spune si ca telefonul tau numai merge asa bine, ca toti prietenii tai au telefoane bune, iar tu pe cel mai jaf. Roaga-te mai mult de el! happy

| NoBodyCareA a răspuns:

Ușor.
Dacă ești încă la școală iei doar 10 și faci treburi prin casă așa o să spună ceva în genul:"Ce copil cuminte am hai să îi cumpăr ceva ce își dorește " și telefonul vine în mai puțin de 1 lună.
Dar trebuie să depui ceva efort.
Baftă! big grin