| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU! Deci, eu am 14 ani. În oraşul în care stăteam acum o lună, era un băiat, un bun prieten de al meu, cu care mă înţelegeam foarte bine. Îmi place de el de 1 an ( am uitat să menţionez că el are 16 ani ) şi, într-o zi când am ieşit afară, s-a întâmplat ceva foarte jenant dar şi drăguţ. Deci am ieşit şi cu fratele meu mai mic, de 7 ani. Fratimiu stătea lângă el pe o centrală. Deodată fratimiu "Alex, ştiai că lu sora mea îi place de tine? " OMG! Şi el a zis "da ştiam de anul trecut, şi mie îmi place de ea" DECI OMG. După ce am plecat acasă, toată noaptea m-am gândit la el şi la ce s-a întâmplat. Până la urmă m-am păcălit. Acolo în cartier sunt nişte fete care pretindeau a fii prietenele mele, iar ele i-au băgat prostii în cap despre mine. De la un timp nici nu s-a mai uitat la mine şi am simţit că mor în interior... sad Acum stau deja de o lună în alt oraş, la 30 km, dar mama mea lucrează tot acolo şi mai vin cu ea. În fiecare zi când mă întorc acolo mă plimb prin oraş singură şi mă gândesc că m-aş putea întâlni cu el să vorbim, dar de fiecare dată realizez că deja l-am pierdut. Este a doua oară în viaţa mea când pierd pe cineva înainte să pot să îi spun ce simt pentru el. Acum trece pe lângă mine cu acele fete şi eu simt că mă prăbuşesc. L-am plăcut într-un fel foarte ciudat, cum nu am mai păţit. Am multe poze cu el în telefon, îi scriu iniţiala peste tot, e ca şi cum am fost obsedată de el. Şi acum eu am plecat înainte să pot clarifica ceva cu el. Nişte sfaturi, vă rog? Nu ştiu ce să fac... Ar trebui să îl uit? Să caut ceva mai bun?

Răspuns Câştigător
| Blamely a răspuns:

Uită-l, dacă s-a lăsat influenţat de spusele aşa ziselor tale "prietene" fără să audă şi varianta ta, e un dobitoc.
Dacă chiar te plăcea nu se lua după nimeni altcineva. E mai bine să îl uiţi, la urma urmei ai doar 14 ani iar el a fost doar un simplu "crush".
Crede-mă, vei mai avea încă câteva sute până la 20+ de ani.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

N-ai pierdut nimic.
Sunt „scânteile" preadolescenței. Cu timpul vei vedea că întâmplarea, deși haioasă, e lipsită de vreo importanță majoră.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Mai bine l-ai uita...clar tu meriți ceva mai bun. Dacă el a crezut ce au spus persoanele respective, înseamnă că a avut mai multă încredere în ele decât în tine. Într-o relație, încrederea este printre cele mai importante lucruri...în inexistența ei apare gelozia excesivă, certurile etc. Dacă Dumnezeu nu a vrut ca tu să fii cu el, înseamnă că mai încolo te aşteaptă ceva mai bun. happy Capul sus!

| marin81 a răspuns:

Cauta ceva mai bun, adica axeaza-te pe scoala/ Ai timp de relatii si baieti mai peste vreo 2 ani/ Crede-ma toate se fac la timpul lor/ Oricum el stie ce simti, dar cum ti-am mai zis ai rabdare si axeaza-te pe alte lucruri mai importante

| Hace a răspuns:

Poti incerca sa porti o discutie cu el, insa nu te grabi prea mult sa iti exprimi sentimentele, mai intai poarta conversatii banale cu el, printre care mai strecoara subtil si propozitii care sa il faca sa inteleaga ceea ce tu simti. Daca baiatul nu se prinde si nu da semne ca ar vrea ceva, uita-l.

| CM_Cosminel_1999 a răspuns:

Daca ti asa de mult la el. Cauta-l, dai mesaje, scrie-i pe facebook, suna-l. Frate stiu cum e. Nu renunta..Arata-le la fete alea ca poti mai mult..Nu te da batuta ..Arata-le ca poti mai mult..Si lui lasa-i mesaj cu adevaru" si daca te cauta chiar tine la tine.Dar daca nu te cauta lasa-l in pace..Multa bafta sad